• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vrouw met onaangename lichaamsgeur op vlucht van Amsterdam naar Zanderij had aangesproken kunnen worden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 maart 2025 20:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
klm boeing vliegtuig

Een dame die vorige week op een vlucht van Amsterdam naar Zanderij zat en zonder het te weten kritiek kreeg van enkele medepassagiers vanwege een penetrante lichaamsgeur, had op een subtiele manier aangesproken kunnen worden.

Dat zegt lifestyledeskundige Patricia Wong in gesprek met GFC Nieuws Lifestyle.

De vrouw zat in economy class, en twee personen die naast haar zaten verklaarden bij aankomst in Suriname dat ze de reis als zeer onprettig hebben ervaren vanwege de onaangename geur van hun medepassagier.

Ze hebben echter niets tegen haar gezegd, noch het cabinepersoneel ingelicht, omdat ze haar niet wilden beledigen.

Volgens Wong is dit een veelvoorkomende situatie waar mensen zich ongemakkelijk bij voelen.

“Toch hoeft het geen groot probleem te zijn als het op de juiste manier wordt aangepakt,” zegt ze.

“Het is begrijpelijk dat je niet zomaar iemand wilt confronteren met een gevoelig onderwerp zoals lichaamsgeur, maar er zijn manieren om dit subtiel te doen.”

Wong adviseert dat een vriendelijke en indirecte benadering het beste werkt.

Mis dit niet:

Syndicaat voor Onderwijsgevenden plaatst vraagtekens bij eenheid onderwijsbonden

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

“Je kunt bijvoorbeeld discreet een verfrissingsdoekje aanbieden en zeggen: ‘Het is een lange vlucht, misschien is dit fijn om even op te frissen.’ Dit zet de ander aan het denken zonder dat het ongemakkelijk wordt.”

Daarnaast hadden de medepassagiers ook het cabinepersoneel kunnen inschakelen.

“Stewardessen zijn getraind in sociale situaties en hadden op een tactvolle manier hulp kunnen bieden, bijvoorbeeld door haar een vochtig doekje aan te bieden of te vragen of ze zich even in het toilet wilde opfrissen,” legt de trendwatcher uit.

Ze wijst erop dat het niet de bedoeling is iemand te kleineren, maar juist om op een respectvolle manier een probleem op te lossen.

“Niemand wil een lange vlucht ongemakkelijk doorbrengen, maar ook niemand wil zich vernederd voelen. Een beetje empathie en tact maken een wereld van verschil,” besluit Patricia Wong.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Verdeeldheid verzwakt de onderhandelingspositie van de leerkracht.
Suriname

Syndicaat voor Onderwijsgevenden plaatst vraagtekens bij eenheid onderwijsbonden

Weinig ruimte voor voetgangers bij kantoor CBB Lachmonstraat.
Suriname

Bezoekers CBB woedend ‘Onze auto parkeren kan, maar veilig naar binnen lopen niet’

‘Cultuur verbindt generaties’ centraal tijdens viering Javaanse gemeenschap.
Nederland

Jawa Festival in Rotterdam viert 136 jaar Javaanse geschiedenis en erfgoed

Suriname versterkt planningscapaciteit voor ontwikkeling tot 2050
Suriname

UNDP ondersteunt Suriname bij versterking van beleids- en planningscapaciteit

PSA werd goedkoper en digitaal, maar de aangekondigde inhoudelijke versoepeling laat op zich wachten. Foto: KLM-kist op Schiphol
Lifestyle

PSA-regels Suriname: bijna jaar na aankondiging nog geen wetswijziging zichtbaar

President Jennifer Simons overhandigt in Nieuw Nickerie een schoolpakket aan een van de kinderen die voor het initiatief in aanmerking kwamen. Foto: CDS
Suriname

President Simons deelt schoolpakketten uit aan kinderen in Nickerie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws