De afdeling Recherche Midden Suriname heeft op 19 juli een 34-jarige vrouw, met initialen R.B., aangehouden op verdenking van oplichting via sociale media.
De verdachte is na overleg met een lid van het Openbaar Ministerie in verzekering gesteld.
De zaak kwam aan het licht na aangifte van twee benadeelden.
Uit het onderzoek blijkt dat R.B. via Facebook mobiele telefoons van het merk iPhone te koop aanbood, onder de namen Gazelle Phone Company, Gazelle.com en Wanabo Thaïse.
De benadeelden maakten een voorschot over, waarna hen werd medegedeeld dat een leverancier de toestellen zou afleveren. De beloofde levering bleef echter uit.
Na grondige opsporingshandelingen heeft de recherche de verdachte kunnen aanhouden. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid dat meerdere personen door dezelfde werkwijze zijn benadeeld.
De politie roept personen die mogelijk ook slachtoffer zijn geworden van deze verdachte op zich te melden bij de afdeling Recherche Midden Suriname voor verdere afhandeling.

Sheryl maakt deel uit van het freelance redactieteam van GFC Nieuws.
Contact: info@gfcnieuws.com of WhatsApp.