• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vliegtickets naar Suriname minimaal €1000, zelfs buiten het hoogseizoen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 juli 2024 07:00
in Lifestyle, Nederland
schiphol airport

Nederlanders die goedkoper naar Suriname willen vliegen, wachten vaak op de lagere tarieven buiten het hoogseizoen. Zo vermijden zij hogere kosten, die soms oplopen tot bijna €1700 per persoon voor een retourticket.

Uit onderzoek van GFC Nieuws blijkt echter dat ook buiten de duurdere maanden, zoals de zomervakantie en decemberperiode, retourtickets zelden voor minder dan €1000 over de toonbank gaan.

Zelfs in de rustigere maanden november, januari en februari, is de prijs voor een passage naar Suriname, inclusief bagage, gemiddeld €1000 met KLM. De hoop op goedkopere vluchten in deze maanden blijkt vaak vergeefs.

Een belangrijke verklaring voor de hoge tarieven is de recente verhoging van de vliegtaks. In 2024 is deze belasting verhoogd van €26,43 naar €29,05.

De vliegtaks is een belasting die je betaalt over een vliegticket en is ingevoerd om de uitstoot van CO₂ te compenseren en de drempel om het vliegtuig te nemen hoger te maken. Deze belasting geldt voor elke vlucht die vanaf een Nederlandse luchthaven vertrekt.

Volgens kenners heeft de verhoging van de vliegtaks deels bijgedragen aan de hogere ticketprijzen.

Daarnaast spelen ook factoren zoals brandstofkosten en beperkte concurrentie op de route tussen Nederland en Suriname een rol.

Hoewel de verwachting was dat buiten het hoogseizoen goedkopere tickets beschikbaar zouden zijn, blijkt de realiteit anders te zijn.

Reizigers moeten zich dus voorbereiden op hogere kosten, zelfs in de maanden die traditioneel als goedkoper worden beschouwd.

ShareTweetSend

Meer berichten

moskee gebedshuis suriname paramaribo
Lifestyle

Waarom moslims in Suriname hun dierbaren snel begraven niet bekend bij een ieder

belastingdienst
Lifestyle

De grenzen van Nederlandse belastingheffing bij Surinaamse remigratie

Kerstverlichting kerst kerstviering
Lifestyle

Deze cadeaus worden de komende feestdagen waarschijnlijk het populairst in Suriname

eten bezorgen delivery restaurant koerier
Lifestyle

Fooi geven raakt meer ingeburgerd in Paramaribo volgens obers en bezorgers

commewijne verkeer suriname paramaribo bosje wijdenbosch brug
Lifestyle

KIVC roept op tot vangnet aan Wijdenboschbrug om levens te redden

werk vergadering solliciteren job
Lifestyle

Zakenlui waarschuwen dat sollicitanten in Suriname te slordig verschijnen op gesprekken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws