• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vicepresident Brunswijk: Omdat ‘mi sabi pina’, geef ik alles wat ik kan

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
25 april 2025 10:00
in Suriname
ronnie brunswijk 2

Ronnie Brunswijk

In het dorp Jaw Jaw is deze week een historische mijlpaal bereikt met de ingebruikname van een zonnepaneelcentrale die het dorp 24 uur per dag van elektriciteit zal voorzien.

Vicepresident Ronnie Brunswijk, zichtbaar geëmotioneerd, sprak tijdens de openingsceremonie zijn blijdschap en trots uit: “Suriname is bijna 50 jaar onafhankelijk, en nu pas stroom? Let a faya!”

Samen met president Chandrikapersad Santokhi en minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) verrichtte Brunswijk de officiële ingebruikname van de nieuwe zonne-energievoorziening.

Tegelijkertijd werd ook in het nabijgelegen dorp Kajapaati een centrale geopend. In de komende dagen zullen de dorpen Pambooko, Gengeston, Lispansi, Amakkakondre, Adawai en Botopasi volgen.

De projecten maken deel uit van het EU/CIF-programma, dat gefinancierd wordt door de Europese Unie en de Inter-Amerikaanse Ontwikkelingsbank (IDB).

Ze zijn gericht op duurzame ontwikkeling en het verbeteren van de leefomstandigheden in het binnenland van Suriname.

Vicepresident Brunswijk benadrukte dat hij, als zoon van het binnenland, de noden van deze regio goed begrijpt:
“Ik ben arm opgegroeid… Ik zag elektriciteit pas toen ik tien jaar oud was, toen ik voor het eerst naar een internaat ging. Omdat mi sabi san na pina, geef ik alles wat ik kan. No las bribi, a sani o kenki.”

Volgens Brunswijk toont dit project aan dat de huidige regering werkt aan concrete oplossingen voor álle Surinamers, ongeacht hun woongebied:

Bekijk ook:

Suriname dreigt volgens Ramcharan economisch achter te blijven zonder nationale AI-strategie

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

“Grote delen van het binnenland moeten het nog steeds doen zonder 24 uur stroom. We zijn dat onrecht aan het rechtzetten. Deze regering vergeet het binnenland niet.”

Met deze stap komt de droom van continue elektriciteit voor meerdere gemeenschappen in Boven-Suriname dichterbij. Het project wordt gezien als een doorbraak voor duurzame energievoorziening in afgelegen gebieden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Volgens Ramcharan moet iedere Surinamer toegang krijgen tot AI-onderwijs en digitale vaardigheden.
Suriname

Suriname dreigt volgens Ramcharan economisch achter te blijven zonder nationale AI-strategie

zanderij johan adolf pengel luchthaven vertrekhal
Lifestyle

Als Surinamer geen Schengenvisum gekregen? In dit Zuid Amerikaanse land beleef je ook Europa

Minister Landveld installeert commissies voor luchthavens Suriname. Foto: CDS
Suriname

Suriname stelt commissies in voor sneller en veiliger vliegverkeer

Focus op veiligheid, rechtsstaat en samenwerking.
Suriname

Na één jaar zet JusPol-minister Monorath koers voort richting veiliger Suriname

Gewonde bromfietser opgenomen na botsing met auto.
Suriname

Automobilist verliest rijbewijs na voorrangsfout op kruising

Nieuwe installatie zorgt voor betere communicatie tussen luchtverkeersleiding en luchtvaart
Suriname

Johan Adolf Pengel Airport krijgt geavanceerd luchtvaartcommunicatiesysteem

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws