• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VHP kan met miljoenensponsoractie Surinaamse kiezers voor zich winnen, zegt analist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 oktober 2024 18:13
in Suriname
Dollars geld USD

Analist R. Pinas legt aan GFC Nieuws uit dat de VHP van president Chan Santokhi in staat zou zijn om zijn zeer kapitaalkrachtige sponsors te overtuigen om in Suriname iets vergelijkbaars te doen als wat Elon Musk nu in de Verenigde Staten onderneemt.

Musk, de rijkste man ter wereld, verloot elke dag 1 miljoen dollar onder kiezers uit strijdstaten die een petitie ondertekenen.

Dit doet hij om de aandacht te trekken van de Amerikaanse kiezer, vooral in staten waar de verkiezingsstrijd het hevigst is.

Pinas stelt dat een dergelijke actie in Suriname zeer effectief kan zijn om kiezers te winnen, vooral omdat de Surinaamse bevolking volgens hem gevoelig is voor financiële prikkels.

“Het bedrag dat in Suriname eventueel zou worden verloot zou uiteraard niet zo hoog zijn als in de VS, maar zelfs met kleinere bedragen kan het effect groot zijn,” aldus de analist.

Hij benadrukt dat als de VHP zou kiezen voor deze strategie, het voor hen een sublieme manier zou zijn om meer steun te genereren onder de bevolking.

Hoewel de verloten bedragen lager zullen zijn dan die van Musk, denkt de waarnemer dat de actie kiezers zou kunnen aantrekken en mogelijk een positieve invloed op de verkiezingsuitslag zou hebben voor de VHP, gezien de gevoeligheid voor financiële voordelen in het land.

Het kopen van stemmen is wettelijk verboden, zowel in Suriname als in veel andere landen. Echter legt  de analist uit dat deze wet kan worden omzeild door middel van loterijen of andere prikkels, zoals Elon Musk in de VS doet.

Door geldbedragen te verloten onder kiezers die daadwerkelijk op de VHP stemmen, wordt de wet op een slimme manier omzeild zonder direct stemmen te kopen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Vuilniszakken
Suriname

Scholen vragen dringend om regelmatiger vuilophaal en grondige schoonmaak

pres simons 2025 09 24 at 16 23 14 1024x676
Suriname

VHP-kiezers geven president Simons toch een voldoende voor haar optreden

Zwaailicht politie
Suriname

Twee voertuigen betrokken bij zware aanrijding op Weg naar West Suriname

secretariaat carische haven
Suriname

Suriname wordt regionale hub voor Caribische havens: PMAC vestigt hoofdkantoor in Paramaribo

MSDSUAID
Gezondheid

McDonald’s Suriname versterkt zorgsector met gerichte maatschappelijke bijdragen

senioren ouderen bejaarden
Suriname

VSB roept op tot integrale en rechtvaardige herziening pensioenstelsel

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws