• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VHP feliciteert het Surinaamse volk met de FID

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
1 oktober 2024 15:00
in Suriname
VHP logo

De Vooruitstrevende Hervormings- Partij(VHP) feliciteert het Surinaamse volk met het definitieve besluit tot investering (Final Investment Decision(FID)) door Total Energies voor de ontwikkeling van het Gran Morgu offshore olieproject.

De ondertekening is een historische gebeurtenis in onze geschiedenis.

Deze belangrijke gebeurtenis is tot stand gekomen na vele jaren van inspanningen vanuit zowel de regering als de oliemaatschappijen Total Energies en onze eigen Staatsolie maatschappij.

Suriname staat met dit besluit aan de vooravond van hele grote ontwikkelingen die een positieve impact zullen hebben op het leven van elke Surinamer.

“Wij bedanken regering Santokhi, de oliemaatschappijen TotalEnergies, Staatsolie en APA voor de enorme inspanningen die hebben geleid tot dit prachtige resultaat en we wensen hen veel succes toe in het vervolg traject dat voor ons ligt richting 2028 waarbij wij zullen overgaan tot de productie van onze eerste Offshore olie”.

De FID zal onze toekomst bepalen, het potentieel voor economische groei is enorm. De VHP ziet de toekomst met vertrouwen tegemoet en zal blijven bijdragen aan het welzijn en welvaart van de Surinaamse samenleving.

Met een investering van tien miljard Amerikaanse dollar, de grootste ooit die Suriname heeft gehad, krijgt het land een duwtje in de rug.

In zijn jaarrede verzekerde president Chan Santokhi dat Suriname zijn carbon negatief-status niet zal verliezen, ook niet met de gas en olie ontwikkeling. Daar zijn de voorwaarden en maatregelen al in place. Hij beloofde ook dat niemand bij deze historische ontwikkeling achter gelaten zal worden.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

mielando atompai
Suriname

Atompai zegt hardop wat anderen fluisteren

voetbal natio suriname svb
Sport

U17 Suriname mist WK-kwalificatie door aanmeldingsfout: SVB biedt excuses aan

suriname paramaribo synagoge moskee islam jood jodendom moslim
Nederland

Suriname als veilige haven voor Nederlandse Joden

handen armoede arm
Suriname

Ambtenaren achtergesteld door beleid van ex-president Santokhi volgens Feller

Belasting boekhouder tax
Suriname

Te late betaling loon- en omzetbelasting kan ondernemers duur komen te staan

instagram sociale media telefoon smartphone mobiel
Lifestyle

102-jarige Surinamer die recent overleed was nog volop actief op sociale media

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws