• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VHP benadrukt belang van rechtsstaat in Paasboodschap

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
18 April 2025 01:00
in Suriname
vhp logo

De Vooruitstrevende Hervormingspartij (VHP) staat in haar Paasboodschap stil bij de betekenis van de heilige week en benadrukt het belang van rechtsstatelijkheid en bescherming van mensenrechten.

De partij roept op tot dankbaarheid voor de rechtsstaat waarin wij leven, zeker wanneer men stilstaat bij het lijdensverhaal van Jezus Christus.

De VHP wijst op het schrijnende onrecht dat Christus overkwam: gearresteerd zonder grond, gemarteld en ter dood veroordeeld zonder eerlijk proces. Zelfs de Romeinse stadhouder Pontius Pilatus vond hem onschuldig, maar zwichtte voor de druk van de massa.

De partij wijst op de overeenkomstige taferelen in de film The Passion of the Christ, waarin het leed en de vernedering van Christus schrijnend worden uitgebeeld.

“Wij mogen dankbaar zijn dat zulke taferelen zich in onze huidige rechtsstaat niet kunnen voordoen, tenminste niet door de overheid,” aldus de VHP.

In Suriname hebben wij een onafhankelijke rechterlijke macht en wetten die de burger beschermen tegen willekeur. Dat systeem moeten we blijven koesteren, aldus de partij.

Christus, een man van vrede, genas zieken, onderwees liefde, en gaf zijn leven voor de mensheid. Volgens de VHP heeft zijn lijden en sterven een groter doel gehad: zoals een graankorrel moet sterven om vrucht te dragen, zo heeft Christus zijn leven gegeven opdat het goede uiteindelijk zou overwinnen.

“Op Paaszondag vieren we de opstanding van Christus. Het kwade en zelfs de dood zijn overwonnen. Daarom mogen we ondanks alles zeggen: Vrolijk Pasen,” aldus de VHP in haar boodschap aan het volk.

ShareTweetSend

Meer berichten

simons
Suriname

Geluiden dat president Jennifer Simons wordt gezien als de nieuwe iron lady van Zuid- Amerika

antroewa groenten kind suriname
Lifestyle

Slimme truc met soep maakt antroewa geliefd bij jonge eters in Suriname

China Suriname 02 1024x728 bouva wijnerman schuld
Suriname

China scheldt USD 15,6 miljoen schuld van Suriname kwijt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws