• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verscherpte controle op basisgoederen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
6 juni 2021 15:22
in Nieuws
supermarkt

GFC NIEUWSREDACTIE- De Belastingdienst en de Economische Controle Dienst (ECD) starten met verscherpte controles bij importeurs en (tussen)leveranciers van basisgoederen.

Deze ondernemers zullen ingaande maandag 7 juni 2021 de aankondigingen hierover ontvangen.

De specifieke aandacht voor basisgoederen komt voort uit het feit dat deze goederen onderhevig zijn aan prijsregulering vanwege de vrijstelling van invoerrechten. Importeurs moeten groothandelsprijzen, zoals vastgesteld door het ministerie van Economische Zaken, hanteren. Daarbij wordt uitgegaan van een bepaalde winstmarge.

In de praktijk blijkt echter dat winkeliers vaak een groothandelsprijs betalen die hoger is dan de vastgestelde prijs. Daarbij wordt door de winkelier veelal een factuur van een tussenpersoon overlegd.

Op basis van analyses bestaat de indruk dat in de keten van basisgoederen van import tot en met de distributie er extra winsten worden gerealiseerd. Over deze winsten dient uiteraard belasting te worden betaald. Dit gegeven is aanleiding voor de Belastingdienst om extra controles op te starten bij zowel importeurs als tussenpersonen.

Bij de verscherpte controles zal worden nagegaan of de vastgestelde prijzen van deze goederen worden gehanteerd en de verkopen administratief juist worden verantwoord. Tevens zullen er nacontrole en verbandcontrole plaatsvinden van de financiële administratie.

Met dit initiatief streeft de Belastingdienst ernaar de belastingdiscipline te verhogen. De actie vindt plaats in nauwe samenwerking met het Ministerie van Economische Zaken Ondernemerschap en Technologische Innovatie.

Mis dit niet:

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Eerste grote subsea-apparatuur voor GranMorgu aangekomen in Suriname.
Suriname

Eerste grote productieapparatuur voor GranMorgu-project arriveert in Suriname

slm directeur johan sandie
Suriname

SLM vliegt vanaf 27 september met Eastern Airlines en zet in december Boeing 777 in

Suriname vraagt internationale steun voor natuurbehoud
Suriname

President Simons vraagt bij VN aandacht voor bossen en klimaatfinanciering

President Simons: ‘Dialoog is het enige antwoord’.
Suriname

Suriname roept bij VN op tot dialoog en vreedzame oplossing van conflicten

Beveiliging Grasalco ontdekt wapens in voertuig, zes verdachten aangehouden
Suriname

Zes personen aangehouden tijdens controle bij maingate Grasalco

Ministers Melvin Bouva en Tom Berendsen bespraken in New York onder meer de Schengenvisumprocedure voor Surinamers. Foto: CDS
Nederland

Suriname wil visumvrij reizen naar Schengen, Nederland belooft steun

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws