• Colofon
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vernederlandste Surinaamse gerechten vaak lekkerder dan de originele smaak uit het thuisland

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 October 2024 04:00
in Lifestyle
eten diner restaurant keuken

Van oorsprong Surinaamse gerechten zoals roti, pom en verschillende Javaanse specialiteiten worden in Nederland door veel mensen als smakelijker ervaren dan hun authentieke varianten in Suriname.

Deze bevindingen zijn gebaseerd op een lifestyle-onderzoek van GFC Nieuws, dat anekdotische gegevens en reacties van sociale media heeft verzameld.

Een belangrijke reden voor deze voorkeur kan liggen in gewenning. Mensen die gewend zijn aan de lokale varianten van bijvoorbeeld Chinees eten, merken vaak dat het in het Westen anders smaakt dan in China zelf.

Hetzelfde geldt voor de Surinaamse keuken: de aanpassingen die koks in Nederland doen, kunnen de gerechten toegankelijker en aantrekkelijker maken voor een breder publiek.

Zo wordt er vaak gebruikgemaakt van hoogwaardige ingrediënten die de smaak kunnen verbeteren. Bijvoorbeeld, de kwaliteit van de kip in roti of de versheid van groenten in pom kan een aanzienlijke impact hebben op het eindresultaat.

Tijdens vakanties in Suriname geven sommige toeristen aan dat ze teleurgesteld zijn in de kwaliteit van lokale gerechten, die niet altijd aan hun verwachtingen voldoen.

“Ik vond de roti in Paramaribo flauw en minder smaakvol dan die van mijn vaste eettentje in Rotterdam,” stelt een Nederlander met Surinaamse roots op sociale media.

Desondanks zijn er ook kritische stemmen die beweren dat authentieke Surinaamse gerechten in het thuisland een unieke diepgang en complexiteit bieden die moeilijk te repliceren zijn.

Deze culinaire discussie toont aan dat smaak subjectief is en sterk beïnvloed wordt door persoonlijke voorkeuren en ervaringen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

spray parfum
Lifestyle

Groot deel van de parfums in Suriname is namaak volgens KIVC

man senior bejaard oud
Lifestyle

Onderzoek onthult hoe oudere mannen in Paramaribo hun ochtend beleven

man vrouw relatie koppel liefde
Lifestyle

Vrouwen in Commewijne vertellen hoe ze omgaan met de pijn van ontrouw

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws