• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verlamde man met hersenchip kan nu met anderen communiceren via zijn gedachten en plaatst eerste tweet

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
27 December 2021 06:16
in Technologie
hersenen

GFC TECHNOLOGIEREDACTIE- Een 62-jarige man in Australië gediagnosticeerd met amyotrofische laterale sclerose (ALS) – een ziekte die verlamming veroorzaakt – is nu in staat om gedachten met anderen te communiceren zonder spieractiviteit.

Donderdag publiceerde hij een bericht op sociale media door middel van zijn gedachten, kondigde het bedrijf dat hem daartoe in staat stelde, Synchron, aan.

“Ik heb deze tweet gemaakt door het gewoon te denken”, luidde de tweet.

no need for keystrokes or voices. I created this tweet just by thinking it. #helloworldbci

— Thomas Oxley (@tomoxl) December 23, 2021

De ‘eerste direct-gedachten tweet’ werd draadloos gecreëerd vanuit het brein van O’Keefe, aldus het bedrijf.

Na progressieve verlamming veroorzaakt door ALS, liet de man vorig jaar een hersencomputerinterface genaamd ‘Stentrode’ installeren, meldt RT.

Het implantaat, “ontworpen om patiënten in staat te stellen digitale apparaten draadloos te bedienen door middel van gedachten”, werd ingebracht via de halsader om boren in de schedel te voorkomen.

ShareTweetSend

Meer berichten

datasur
Suriname

Datasur lanceert Sovereign Cloud voor Suriname in samenwerking met Cloud Carib

zelfrijdende taxi suriname
Suriname

Zelfrijdende taxi’s in Suriname: haalbaar of luchtkasteel?

Suriname en Olie Gas industrie
Suriname

Belangrijke logistieke rol voor Blue Water bij offshore exploratie Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws