fbpx

Verkoop vuurwerk start over een maand

Over exact een maand zal de officiële verkoop – en afsteekperiode van vuurwerk worden ingeluid. De voorlichting van het Korps Brandweer verzoekt in een bericht om geen knalvuurwerk te kopen of af te schieten.

“Ouders, verzorgers dienen een extra verantwoord en voorbeeldig gedrag in deze periode in te nemen. Bescherm steeds je ogen met een veiligheidsbril bij het afsteken van vuurwerk. Gebruik altijd een wierook of aansteekstokje om vuurwerk te ontsteken. Stunt nooit met vuurwerk, ontmantel geen vuurwerk en steek geen weigeraars af. Gooi geen vuurwerk op dieren. Pas op met vuurpijlen, sluit zoveel als mogelijk ramen en deuren als er vuurwerk wordt afgeschoten in uw omgeving”, zijn enkele aandachtspunten die de brandweer opsomt.

Kinderen beneden 7 jaar mogen helemaal niet met vuurwerk omgaan en vanaf 7 tot 16 jaar is dat altijd onder toezicht van volwassenen.

“Let op je omgeving, gebedshuizen en zorginstellingen. Laat jou plezier anderen niet tot last zijn”, aldus het KBS.(GFC)