• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Verdediging in strafzaak Suri-Change wil extra getuigen oproepen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 februari 2025 01:00
in Suriname
rechter rechtszaak hamer

Het verdedigingsteam in de strafzaak tegen geldwisselkantoor Suri-Change wil extra getuigen horen om meer duidelijkheid te krijgen over de aanklachten tegen het bedrijf.

Onder de namen op de getuigenlijst bevinden zich onder andere de veroordeelde cocaïnehandelaar Piet Wortel en Peggy Bouterse, dochter van de voormalige Surinaamse president Desi Bouterse.

De rechtbank in Rotterdam zal binnen enkele weken beslissen of deze verzoeken worden ingewilligd.

Achtergrond van de zaak

Justitie beschouwt Suri-Change als een criminele organisatie en brengt het bedrijf in verband met witwassen, ondergronds bankieren en factuurvervalsing.

Volgens het Openbaar Ministerie in Nederland zou het om miljoenen euro’s gaan. Vier personen zijn aangeklaagd in deze zaak, waaronder de oprichter van het bedrijf, Chan M. (75), en zijn twee zonen (47 en 51 jaar oud).

Invallen en geweldsincidenten

In maart 2023 voerde de politie invallen uit bij verschillende vestigingen van Suri-Change, waarbij de administratie in beslag werd genomen.

Kort daarna vonden meerdere explosies en beschietingen plaats bij de kantoren van het bedrijf. De vestiging aan de Dordtselaan in Rotterdam werd meermaals doelwit van geweld. Het bedrijf loofde een beloning van 20.000 euro uit voor informatie over de daders.

Van juwelierszaak tot internationaal geldwisselkantoor

Suri-Change ontstond in 1986 als juwelierszaak Surigoud aan de West-Kruiskade in Rotterdam. Later breidde het uit naar geldtransacties, aanvankelijk gericht op Suriname, maar uiteindelijk met dienstverlening naar 75 landen. Inmiddels zijn alle vestigingen gesloten en heeft het bedrijf zijn vergunningen verloren.

Het proces tegen Suri-Change zal naar verwachting nog jaren in beslag nemen, aldus een van de advocaten van de verdediging.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Appels
Nederland

Surinaamse boer wil appels kweken en zoekt hulp bij Nederlandse landbouwers

arts dokter ziekenhuis specialist
Gezondheid

Mannen in Paramaribo pleiten voor modernere operatiemethoden bij prostaatproblemen

technology laptop mobiel
Suriname

Telesur ontkent nieuwe storingskosten maar e-mail van medewerker zorgt voor verwarring

Simons-Rusland
Suriname

Stilstand onder Simons is eigenlijk vooruitgang, stelt Suriname- analist

arrest handboeien verdachte politie
Suriname

Chinese winkelierster beroofd in Latour twee verdachten snel aangehouden

schiphol airport KLM
Lifestyle

Nederland steeds minder interessant voor Surinaamse gelukszoekers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws