• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verborgen politieke motieven van VES hebben geleid tot wantrouwen bij Surinaamse president

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
8 mei 2024 20:00
in Suriname
Breuk vetrouwensbreuk

OPINIE- President van Suriname, Chan Santokhi, heeft onlangs terecht kritiek geuit op de Vereniging van Economisten Suriname (VES).

Hoewel Santokhi zelf geen econoom is, is het noodzakelijk te erkennen dat hij zich laat adviseren door topeconomen voordat hij belangrijke beleidsuitspraken doet.

Dit toont aan dat hij wel degelijk belang hecht aan deskundige economische inzichten, maar tegelijkertijd een onderscheid maakt tussen objectieve advisering en beïnvloedde meningen.

De spanning tussen de VES en de president is voornamelijk toe te schrijven aan de politieke onderstromen die binnen de vereniging schijnen te spelen.

Het is publiekelijk bekend dat bepaalde leden, waaronder een voormalige voorzitter en beschermheer van de VES, de president consistent via de media bekritiseren op een wijze die de grenzen van objectieve kritiek overschrijden.

Deze voortdurende negativiteit wordt versterkt door politieke ambities, waarbij sinds kort ook blijkt dat de voormalige voorzitter van de VES zelfs de presidentiële stoel schijnt te ambiëren.

Dergelijke belangen en conflicten brengen de vraag naar voren hoe objectief de VES daadwerkelijk is.

Als de vereniging inderdaad politiek beïnvloed is, dan torpedeert dit hun geloofwaardigheid als onafhankelijke economische stem.

Dit probleem wordt verder verergerd doordat diverse media de ruimte biedt aan deze economen om hun persoonlijke en politieke agenda’s te bevorderen, wat ten koste gaat van een evenwichtige berichtgeving.

President Santokhi’s beslissing om de VES niet meer serieus te nemen als betrouwbare bron van economisch advies, is dus een logische stap.

Het waarborgen van de economische integriteit en het voorkomen van politiek gekleurde invloeden is nodig voor het effectief besturen van Suriname.

In dit licht gezien, heeft Santokhi groot gelijk door zich te distantiëren van een organisatie waarvan hij voelt dat deze niet langer het nationaal belang dient.

S. Tewari

ShareTweetSendSend

Meer berichten

alcohol campagne verkee
Suriname

VVI en STIVASUR versterken samenwerking met BOSS-campagne tijdens Internationale Verkeersveiligheidsweek

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436889
Suriname

OGA voert grootschalige schoonmaak- en rioolwerkzaamheden uit in Paramaribo

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436858
Suriname

Delegatie ex-militairen opnieuw gehoord door regering

handboeien arrest aanhouding verdachte
Suriname

KPS: 236 aanhoudingen en tientallen ernstige incidenten in zes weken

zijin rosebel goldmines goudwinning
Suriname

Parlement en samenleving eisen onafhankelijk onderzoek na dodelijk incident Royal Hill

Drugs in Suriname
Suriname

Politie treft drugs aan op meerdere locaties in Paramaribo

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws