• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Verborgen politieke motieven van VES hebben geleid tot wantrouwen bij Surinaamse president

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
8 mei 2024 20:00
in Suriname
Breuk vetrouwensbreuk

OPINIE- President van Suriname, Chan Santokhi, heeft onlangs terecht kritiek geuit op de Vereniging van Economisten Suriname (VES).

Hoewel Santokhi zelf geen econoom is, is het noodzakelijk te erkennen dat hij zich laat adviseren door topeconomen voordat hij belangrijke beleidsuitspraken doet.

Dit toont aan dat hij wel degelijk belang hecht aan deskundige economische inzichten, maar tegelijkertijd een onderscheid maakt tussen objectieve advisering en beïnvloedde meningen.

De spanning tussen de VES en de president is voornamelijk toe te schrijven aan de politieke onderstromen die binnen de vereniging schijnen te spelen.

Het is publiekelijk bekend dat bepaalde leden, waaronder een voormalige voorzitter en beschermheer van de VES, de president consistent via de media bekritiseren op een wijze die de grenzen van objectieve kritiek overschrijden.

Deze voortdurende negativiteit wordt versterkt door politieke ambities, waarbij sinds kort ook blijkt dat de voormalige voorzitter van de VES zelfs de presidentiële stoel schijnt te ambiëren.

Dergelijke belangen en conflicten brengen de vraag naar voren hoe objectief de VES daadwerkelijk is.

Als de vereniging inderdaad politiek beïnvloed is, dan torpedeert dit hun geloofwaardigheid als onafhankelijke economische stem.

Mis dit niet:

Politieke bronnen: brandstofprijzen gaan omhoog?

Politie waarschuwt voor valse sms’jes over verkeersovertredingen

Dit probleem wordt verder verergerd doordat diverse media de ruimte biedt aan deze economen om hun persoonlijke en politieke agenda’s te bevorderen, wat ten koste gaat van een evenwichtige berichtgeving.

President Santokhi’s beslissing om de VES niet meer serieus te nemen als betrouwbare bron van economisch advies, is dus een logische stap.

Het waarborgen van de economische integriteit en het voorkomen van politiek gekleurde invloeden is nodig voor het effectief besturen van Suriname.

In dit licht gezien, heeft Santokhi groot gelijk door zich te distantiëren van een organisatie waarvan hij voelt dat deze niet langer het nationaal belang dient.

S. Tewari

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

benzine diesel
Suriname

Politieke bronnen: brandstofprijzen gaan omhoog?

KPS onderzoekt frauduleuze berichten met nepboetes.
Suriname

Politie waarschuwt voor valse sms’jes over verkeersovertredingen

President Simons wil meer inkomsten uit Surinaamse goudwinning.
Suriname

Regering werkt aan Gold Board voor betere ordening van goudsector

Afscheid ambassadeur markeert nieuwe fase in relatie tussen Suriname en Nederland.
Suriname

Vertrekkende Nederlandse ambassadeur blikt tevreden terug op samenwerking met Suriname

Politie onderschept grote partij kip onderweg van Albina naar Paramaribo.
Suriname

Afdeling Fraude onderzoekt mogelijke smokkel van 68 dozen kip

Domineestraat maand afgesloten voor volledige rehabilitatie
Suriname

Domineestraat volledig afgesloten voor grootschalige rehabilitatie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws