• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

VCB en ministerie AW&J buigen zich over financiële inclusie voor jongeren

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 november 2021 02:00
in Nieuws
255394523 261444066011924 1752880625429728661 n

  GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW&J) in Suriname heeft vertegenwoordigers van de Volkscredietbank (VCB) op bezoek gehad voor een potentiële samenwerking ter bevordering van het natraject van de Basic Needs Trust Fund (BNTF) projecten van het ministerie.

Het doel is om het proces van bankieren, in het bijzonder voor de jongeren en zelfstandige ondernemers, te versoepelen.

Melvin Creebsburg, senior manager of operations van de VCB, heeft aangegeven dat de bankinstelling de BNTF-projecten van het ministerie van AW&J goed op de been volgt. In dit kader heeft het managementteam VCB besloten om een bezoek te brengen aan minister Rishma Kuldipsingh.

Creebsburg heeft het gehad over financiële inclusie, het leveren van betaalbare financiële diensten en het toegankelijk zijn van deze diensten voor de bevolking.

Deze financiële inclusie is met name bestemd voor de zelfstandige ondernemers en jongeren die deel uitmaken van de BNTF-projecten, omdat er vaak een barrière ligt tussen de jongeren en de bank, vooral bij het aanvragen van een lening of financiering.

Deze barrière wilt de VCB minimaliseren door deze jongeren de mogelijkheid te bieden om een bankrekening te openen en op die manier een relatie op te bouwen met de bank.

Kuldipsingh heeft te kennen gegeven dat het een prioriteit is om de vakscholen, Stichting Arbeidsmobilisatie & Ontwikkeling (SAO); Stichting Productieve Werk Eenheden (SPWE) en de Stichting Suriname Hospitality and Tourism Training Centre (SHTTC), die werkarmen zijn van het ministerie van AW&J stabiel en productief te behouden.

De bewindsvrouw heeft aangegeven dat de kleine of middelgrote ondernemingen (KMO’s) de ruggengraat zijn van de economie en dat het voorstel van de VCB een stimulans zal zijn naar de jongeren in hun natraject richting ondernemerschap.

Kuldipsingh heeft voorgesteld dat het team van de VCB de jongeren aan het begin van de trainingen voorziet van informatie en adviezen over het bankieren zodat deze jongeren in een vroeg stadium hun financiële zaken kunnen ordenen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

student boek
Suriname

Duizenden studenten wachten op SRD 1.000 per maand

surinam airways slm airbus OUD
Suriname

Geen inzage herstelplan leidde volgens Ravenberg tot misstanden bij SLM

advocaat recht rechter
Suriname

Pleidooi voor inhoudelijk debat over hervorming OM, vergelijking met jaren tachtig overtrokken

PZTCW surinam airways airbus
Suriname

Is de SLM nog te redden? Deskundigen twijfelen aan koers leiding

mcp melkcentrale
Gezondheid

Consumenten klagen over snelle verzuring van melkproducten van Melkcentrale

brunswijk
Suriname

Ronnie Brunswijk onthult naambord Bravo Kamp MamaNdjuka

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws