• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Vader uit Wanica pleit voor meer ouderlijke betrokkenheid bij misdaadpreventie

Patty door Patty
28 april 2024 06:00
in Lifestyle, Suriname
Vader en zoon gezin ouder

Recent heeft een video op sociale media veel ophef veroorzaakt. Op de beelden is te zien dat Surinaamse jongeren “stoer” gedrag vertonen door te poseren met een mes en een vuistvuurwapen.

Voor sommigen lijkt dit gedrag normaal te zijn geworden, maar voor anderen is het een verontrustende indicatie van een dieperliggend probleem.

Een vader van twee tienerzonen in Wanica, Suriname, heeft zijn bezorgdheid hierover geuit. Hij benadrukt het belang van ouders om de tassen van hun kinderen te controleren en pleit voor de ontwikkeling van een systeem waarbij deze ook bij de poorten van scholen worden gecontroleerd.

“Als een van mijn zonen betrokken was bij zulke praktijken, zou ik hem direct naar het politiebureau brengen,” verklaart de ouder in gesprek met GFC Lifestyle.

“Ik voed geen criminelen op. We investeren in onze kinderen zodat ze hun best kunnen doen en later een positieve bijdrage kunnen leveren in de maatschappij.”

Hij onderstreept niet alleen het belang van controle op schooltassen, maar pleit ook voor meer voorlichting over geweld op onderwijsinstellingen en een grotere betrokkenheid van ouders bij het leven van hun kinderen.

Hij gelooft dat preventie en bewustwording van groot belang zijn om jeugdigen op het rechte pad te houden.

“We moeten niet alleen de spullen van onze kinderen controleren, maar ook wat er in hun hoofd omgaat,” merkt hij op.

Mis dit niet:

‘Bakafisie’ aangehouden voor dodelijke steekpartij aan Kleine Combéweg

Suriname werkt aan grote onderwijshervorming met roadmap richting 2035

“Ouders moeten meer betrokken zijn bij hun leven, luisteren naar hun zorgen en angsten, en hen begeleiden bij het maken van de juiste keuzes.”

De man dringt er bij scholen en autoriteiten op aan om meer aandacht te besteden aan preventieprogramma’s en voorlichtingscampagnes over geweld en criminaliteit.

“We moeten de jongelingen leren om conflicten op een vreedzame manier op te lossen en hen weerbaar maken tegen negatieve invloeden,” vervolgt hij.

“Alleen door samen te werken kunnen we een veilige en gezonde omgeving voor onze kinderen creëren.”

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Maskers, handschoenen en kabelknipper aangetroffen bij aanhouding verdachten
Suriname

‘Bakafisie’ aangehouden voor dodelijke steekpartij aan Kleine Combéweg

President Jennifer Simons ontvangt het conceptdocument met de resultaten van de nationale onderwijscongressen en voorstellen voor hervorming richting 2035.
Suriname

Suriname werkt aan grote onderwijshervorming met roadmap richting 2035

Illustratiefoto.
Suriname

Braziliaan aangehouden met twee vuurwapens bij controlepost Klaaskreek

Woning volledig verwoest door brand aan Sastrodisomoweg
Suriname

Huurwoning in Lelydorp volledig verwoest door uitslaande brand

schiphol airport
Lifestyle

Surinamers kunnen bij Schipholcontrole opnieuw bewijs van geld, verblijf en terugreis moeten tonen

Luchthaven moet uitgroeien tot motor voor bredere gebiedsontwikkeling.
Suriname

Luchthavenbeheer presenteert ambitieus city development-plan voor JAP Airport

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws