• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Vader uit Paramaribo dwingt zoontje(7) tot voetbal terwijl hij liever wil zwemmen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 maart 2025 22:00
in Lifestyle, Suriname
jongen kind voetbal

Binnen een gezin in Paramaribo is momenteel een fikse familieruzie ontstaan rond een 7-jarige jongen die door zijn vader gedwongen wordt om te voetballen terwijl hij zelf liever wil zwemmen.

GFC Nieuws Lifestyle heeft vernomen dat de jongen onlangs huilend zijn moeder en andere familieleden in vertrouwen heeft genomen.

Hij gaf aan geen plezier meer te beleven aan voetbal en zich aangetrokken te voelen tot zwemmen.

De vader die grote dromen heeft voor zijn zoon weigert echter om naar de wens van het kind te luisteren.

Volgens hem is er met voetbal veel meer geld te verdienen dan met zwemmen, mits je goed bent. “Hij moet het leren begrijpen, ik doe dit voor zijn toekomst,” zou de man hebben verklaard tegenover bekenden.

De situatie escaleert intussen binnen het gezin. De moeder staat lijnrecht tegenover haar partner. Zij vindt dat het kind op deze leeftijd vooral plezier moet beleven aan wat hij doet en zelf mag kiezen waar zijn interesse ligt.

De jongen wordt nu dagelijks tegen zijn wil uit zijn stoel gehaald om in de tuin te oefenen. De vader heeft zelfs een klein doel achter het huis gebouwd en meerdere voetballen gekocht.

Het KIVC zegt tegenover GFC dat de moeder de juiste aanpak volgt. Kinderen moeten de ruimte krijgen om hun eigen interesses te ontdekken, benadrukt de organisatie. Internationale kinderrechtenorganisaties delen die visie.

De spanning binnen het gezin houdt voorlopig aan.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

liefde relatie love
Column

Surinamers in Nederland worstelen met vooroordelen over leeftijd in de liefde

Minister Bouva
Suriname

Adviesraad DNL fileert diplomatiek narratief minister Bouva

Blikjeswaren
Suriname

Samenleving blij met goedkope producten PL Ondro Broki Zondagmarkt

nederlandse taal
Lifestyle

Beperkte opties voor Latino’s in Suriname om Nederlands te leren

Ministers in overleg met Rosebel Gold Mines over versterking veiligheid in Pikin Saramacca
Suriname

Ministers verlengen veiligheidsafspraken met Rosebel Gold Mines na incident

ronnie brunswijk
Suriname

Brunswijk kritisch over College van Procureur-Generaal: Geen eenvoudige zaak

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws