• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Uitspraken Doerga over Tigri zorgen voor ophef

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 februari 2025 10:00
in Suriname
Vraagteken

Illustratiefoto

De recente uitspraken van Vishnu Doerga, voorzitter van de Suriname-Guyana Kamer van Koophandel (SGCC), over het Tigri-gebied hebben geleid tot grote verontwaardiging onder Surinamers.

Terwijl Guyanese organisaties openlijk claimen dat het betwiste gebied hen toebehoort, blijft de Surinaamse regering stil.

Tijdens een internationale conferentie in Paramaribo werd een kaart getoond waarop de New River Triangle als onderdeel van Suriname werd weergegeven.

Doerga verklaarde toen dat het evenement de opvattingen van het gastland respecteerde, omdat Suriname zijn burgers leert dat het Tigri-gebied tot hun grondgebied behoort. Deze uitspraak wekte de indruk dat hij de Guyanese claim erkende.

Na publieke ophef bood Doerga zijn excuses aan en stelde hij dat het gebied integraal deel uitmaakt van Guyana, zoals erkend door het internationaal recht. Dit heeft geleid tot boosheid in Suriname, waar velen de uitspraken als een diplomatiek incident beschouwen.

De Surinaamse autoriteiten hebben tot nu toe geen officiële verklaring afgelegd over deze kwestie. Dit stilzwijgen roept vragen op binnen de Surinaamse gemeenschap over de houding van de regering ten aanzien van het Tigri-gebied en de recente gebeurtenissen.

Het Tigri-gebied is al decennialang een twistpunt tussen Suriname en Guyana. In november 2024 riep de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, de Guyanese ambassadeur op het matje na berichten over plannen van de Guyanese regering om een landingsbaan en een school in het betwiste gebied te bouwen.

Ramdin stelde dat de aanwezigheid van Guyanezen in het Tigri-gebied in strijd is met de in 1970 gemaakte afspraken tussen de twee landen. Toch blijft de Surinaamse regering opvallend stil over de recente ontwikkelingen.

Mis dit niet:

Operatie Tourtonne Cleansweep van start na krutu over veiligheid en leefbaarheid

Aanpassing energiewetgeving centraal tijdens overleg DNA en EAS

De recente gebeurtenissen hebben de spanningen rondom het Tigri-gebied opnieuw doen oplaaien.

Het gebrek aan een officiële reactie van de Surinaamse autoriteiten draagt bij aan de onzekerheid en bezorgdheid binnen de samenleving over de toekomst van het betwiste gebied.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Districtscommissaris Marlon Budike.
Suriname

Operatie Tourtonne Cleansweep van start na krutu over veiligheid en leefbaarheid

EAS pleit voor sterkere wettelijke en financiële basis.
Suriname

Aanpassing energiewetgeving centraal tijdens overleg DNA en EAS

Verdachte eerder betrokken bij verkeersongeval.
Suriname

58-jarige verdachte meldt zich bij politie met raadsman na dodelijk verkeersongeval

Kabinet van de President en familie organiseren ‘Celebrate Borger’
Suriname

Suriname herdenkt Borger Breeveld op 24 augustus in Congreshal

Vier uur durende luchtsurvey boven Surinaamse kustwateren.
Suriname

WWF, Kustwacht en Visserijdienst brengen visserijactiviteiten langs Surinaamse kust in kaart

Veel aanvragen voor Koela-woningen, loting mogelijk.
Suriname

Grote belangstelling voor woningbouwproject Koela in Pontbuiten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws