• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Uitspraken Doerga over Tigri zorgen voor ophef

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
16 februari 2025 10:00
in Suriname
Vraagteken

Illustratiefoto

De recente uitspraken van Vishnu Doerga, voorzitter van de Suriname-Guyana Kamer van Koophandel (SGCC), over het Tigri-gebied hebben geleid tot grote verontwaardiging onder Surinamers.

Terwijl Guyanese organisaties openlijk claimen dat het betwiste gebied hen toebehoort, blijft de Surinaamse regering stil.

Tijdens een internationale conferentie in Paramaribo werd een kaart getoond waarop de New River Triangle als onderdeel van Suriname werd weergegeven.

Doerga verklaarde toen dat het evenement de opvattingen van het gastland respecteerde, omdat Suriname zijn burgers leert dat het Tigri-gebied tot hun grondgebied behoort. Deze uitspraak wekte de indruk dat hij de Guyanese claim erkende.

Na publieke ophef bood Doerga zijn excuses aan en stelde hij dat het gebied integraal deel uitmaakt van Guyana, zoals erkend door het internationaal recht. Dit heeft geleid tot boosheid in Suriname, waar velen de uitspraken als een diplomatiek incident beschouwen.

De Surinaamse autoriteiten hebben tot nu toe geen officiële verklaring afgelegd over deze kwestie. Dit stilzwijgen roept vragen op binnen de Surinaamse gemeenschap over de houding van de regering ten aanzien van het Tigri-gebied en de recente gebeurtenissen.

Het Tigri-gebied is al decennialang een twistpunt tussen Suriname en Guyana. In november 2024 riep de Surinaamse minister van Buitenlandse Zaken, Albert Ramdin, de Guyanese ambassadeur op het matje na berichten over plannen van de Guyanese regering om een landingsbaan en een school in het betwiste gebied te bouwen.

Ramdin stelde dat de aanwezigheid van Guyanezen in het Tigri-gebied in strijd is met de in 1970 gemaakte afspraken tussen de twee landen. Toch blijft de Surinaamse regering opvallend stil over de recente ontwikkelingen.

Bekijk ook:

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend aandacht voor verkeersveiligheid op Oost-Westverbinding

Suriname deelt kennis over klimaat en natuurbehoud op wereldconferentie in Japan

De recente gebeurtenissen hebben de spanningen rondom het Tigri-gebied opnieuw doen oplaaien.

Het gebrek aan een officiële reactie van de Surinaamse autoriteiten draagt bij aan de onzekerheid en bezorgdheid binnen de samenleving over de toekomst van het betwiste gebied.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Oproep tot landelijke aanpak van beschadigd verkeersmeubilair
Suriname

DNA-lid Raghoenandan vraagt dringend aandacht voor verkeersveiligheid op Oost-Westverbinding

Surinaams mangroveonderzoek krijgt internationaal podium tijdens MMM7.
Suriname

Suriname deelt kennis over klimaat en natuurbehoud op wereldconferentie in Japan

Politie onderzoekt ernstig familieconflict.
Suriname

15-jarig meisje aangehouden voor poging tot doodslag na geweldsincident in Pokigron

Overhandiging conceptwetten door DNL.
Suriname

De Nieuwe Leeuw biedt ontwerp Local Contentwet en Wet op Transfer Pricing aan minister van Financiën

Onvrede groeit over SWM na aankondiging afsluitingen
Suriname

Kritiek op SWM na aankondiging afsluitingen: verbeter eerst de dienstverlening

Algemeen minimumuurloon verhoogd naar SRD 61,25 per uur
Suriname

Algemeen minimumuurloon verhoogd naar SRD 61,25 per uur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws