• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Twijfels over betrouwbaarheid minister Landvreugd blijven groeien binnen besloten WhatsApp-groep

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
5 februari 2025 14:35
in Suriname
delano landvreugd

Binnen een besloten WhatsApp-groep van Surinaamse politici blijft de discussie oplaaien over de handel en wandel van de Surinaamse minister van Binnenlandse Zaken, Delano Landvreugd.

Uit commentaren van enkele buitenparlementaire politici blijkt dat de twijfels over zijn integriteit steeds sterker worden.

De kern van de recente discussie draait nu om een terrein van vier hectare in de omgeving van Schietbaanweg in Paramaribo.

Dit stuk grond werd door een goede vriend van Landvreugd, een bestuurder van het CPI en tevens betrokken bij het RK- en EBG-schoolbestuur , in bruikleen gegeven aan de minister, die ook voorzitter is van voetbalvereniging De Rest.

In de groep wordt echter beweerd dat deze voetbalclub al geruime tijd geen actieve rol meer speelt in Suriname.

De vriend zou tevergeefs hebben geprobeerd het terrein terug te krijgen, ondanks eerdere onderlinge afspraken.

Uiteindelijk zag hij zich genoodzaakt advocaat mr. Anton Karg in te schakelen om via een rechtszaak de ontruiming af te dwingen.

Volgens de juridische eis moet Landvreugd het terrein verlaten of anders een boete van 750 Amerikaanse dollar per dag betalen.

De stap naar de advocaat lijkt te zijn ingegeven door recente mediaberichten waarin gesuggereerd werd dat Landvreugd betrokken zou zijn bij onregelmatigheden met staatsgronden waarbij de Surinaamse staat voor ruim 300.000 Amerikaanse dollar zou zijn benadeeld.

Uit officiële documenten die in de WhatsApp-groep werden gedeeld en door de onderzoeksredactie van GFC Nieuws zijn bestudeerd, blijkt dat mr. Karg op 31 januari een brief naar de rechtbank heeft gestuurd met het verzoek om de ontruiming desnoods met sterke arm af te dwingen.

Een verontrustend commentaar in de Whatsappgroep luidt: “Ik heb begrepen dat men bang is dat Landvreugd ook dit terrein dat volgens mij een waarde van 1,1 miljoen euro heeft op zijn naam wil zetten via zijn politieke vrienden. Nu hij minister is heeft hij meer macht om dat te doen.”

De minister zelf heeft nog niet gereageerd op de aantijgingen.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

student ASSOciation en bouva
Suriname

Surinaamse Studentenvereniging in overleg met minister van Buitenlandse Zaken

crypto bitcoin
Suriname

Politie waarschuwt opnieuw voor crypto-oplichting in Suriname

vuildumpen asfalt
Suriname

Buurt Bachoeweg eist actie tegen vuilhoop en stankoverlast

ebu jones
Suriname

Symposium aangekondigd over cassatierechtspraak en rechterlijke hervormingen

jennifer eerlings simons
Gezondheid

President Simons bezoekt toonaangevend ziekenhuis in Colombia voor uitbreiding medische samenwerking

goud
Suriname

Goudanalyse derde kwartaal 2025: internationale goudprijs stijgt fors door wereldwijde onzekerheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws