• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Tweede waterbron moet watervoorziening Henar verbeteren

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
12 juli 2023 00:26 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:31
in Nieuws
waterbron henar

GFC NIEUWSREDACTIE- In Suriname is in het voorzieningsgebied Henar, Nickerie, zijn de werkzaamheden voor de aanleg van een tweede waterbron van start gegaan.

Verschillende sprekers hebben het belang van de nieuw te boren waterbron benadrukt, met name de watervoorziening in het gebied verbeteren.

Onder meer districtscommissaris Senrita Gobardhan heeft benadrukt dat water een basisbehoefte is die essentieel is om te kunnen leven en zich gezond te kunnen ontwikkelen.

Minister David Abiamofo van Natuurlijke Hulpbronnen (NH) heeft de bewoners van Henar gefeliciteerd. “Ik ben heel blij met dit heugelijk feit. Ik zie de blijdschap ook op de gezichten van jullie die hier aanwezig zijn.”

De bewindsman is in zijn toespraak ingegaan hoe het voortraject is geweest en ook op het aanbestedingsproces. De boorwerkzaamheden worden verricht door The Kuldipsingh Group. De waterbron wordt geboord op een diepte van ongeveer 300 meter.

Volgens de minister is de Kuldipsingh de enige aannemer met de expertise om dit te kunnen voltooien. “Soms vind je al water bij een diepte van 30 meter.”

Hij zegt dat de Surinaamsche Waterleiding Maatschappij (SWM) een gecertifieerd bedrijf is dat voorziet in gezond en kwalitatief goed drinkwater.

De bewindsman is blij dat Kuldipsingh ondanks een drukke werkagenda bereid is gevonden om mee te werken aan het project.

Mis dit niet:

Vuilophaal Para onder druk door maandenlange betalingsachterstand

Slachtoffer bewusteloos geslagen met stuk eindhout in Moengo

De aannemer is namelijk bezig met boorwerkzaamheden voor Staatsolie. Hij waardeert de bereidwilligheid van de oliemaatschappij om de aannemer de ruimte te geven om te werken aan de aanleg van de waterbron.

SWM-directeur Lienga onderstreept dat de maatschappij vanaf de overdracht van de onderstations door NH bezig is geweest met het voortraject. Ook is het oplossen van de waterproblematiek te Henar vanaf het aantreden van de regering hoog op agenda geplaatst.

Lienga zegt dat er ook hard wordt gewerkt om andere gebieden in het rijstdistrict te voorzien van kwalitatief water. Hij doet uit de doeken dat er ook een waterbron zal worden aangelegd in Paradise.

Volgens de SWM-directeur zal er door de uitfasering van de subsidies wat extra geld gegenereerd worden, maar de onkosten die gemaakt moeten worden voor onderhoud, vernieuwing en modernisering liggen veel hoger. Hij neemt de opdracht van president Santokhi om hervormingen door te voeren mee als huiswerk.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Ondernemer wacht al acht maanden op betaling.
Suriname

Vuilophaal Para onder druk door maandenlange betalingsachterstand

Illustratiefoto.
Suriname

Slachtoffer bewusteloos geslagen met stuk eindhout in Moengo

‘Kon Mit’ KC brengt korpschef naar inheems dorp in Para.
Suriname

Korpschef Pinas bespreekt leefbaarheidsproblemen met bewoners van Bernarddorp

Minister Adelien Wijnerman ontvangt Joseph Fisher van de British High Commission tijdens een beleefdheidsbezoek in De Nationale Assemblée. Foto: CDS
Suriname

Suriname en Verenigd Koninkrijk bespreken verdere samenwerking

Mentale gezondheid jongeren centraal tijdens bijeenkomst PCS en districtsbestuur
Suriname

PCS wil lokaal team oprichten voor mentale gezondheid in Marowijne

Ayoko Kazerne wordt voorbereid op nieuwe EAO-lichting.
Suriname

Minister Ramsaran geeft opdracht tot aanpak achterstallig onderhoud Ayoko Kazerne

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws