• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Tweede deel herwaardering ambtenarenpensioen in maart

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
12 maart 2025 14:00
in Suriname
senioren ouderen bejaarden

Pensioentoezicht maandenlang stilgevallen.

Het tweede deel van de verhoging van het pensioen van ambtenaren wordt vanaf deze maand (maart 2025) uitbetaald.

In november 2024 is het eerste deel (15 %) van de herwaardering doorgevoerd en nu volgt het tweede deel (5 %).

Daarnaast zal de koopkrachtversterking, die vooralsnog als toelage werd uitbetaald, nu in het pensioen worden opgenomen, meldt het Pensioenfonds.

In de maanden maart en april 2025 zullen gepensioneerde ambtenaren ook nog een TWK ontvangen, omdat het geherwaardeerd pensioen per 1 januari 2025 is ingegaan.

Zoals bij vorige herwaarderingen ook het geval is geweest, zal de loonreeks van actieve ambtenaren als basis dienen voor deze herwaardering.

Van alle gepensioneerden zal dus worden nagegaan wat de rechtspositie was bij uitdiensttreding. Wanneer dat is vastgesteld, zal op basis van het aantal dienstjaren van betrokkene het pensioen opnieuw berekend worden.

Het Pensioenfonds Suriname wijst echter erop dat bij een aantal gepensioneerden er geen verschil gemerkt zal worden in de hoogte van het netto pensioen (het bedrag dat uiteindelijk wordt overgemaakt naar hun bankrekening). Dit kan verschillende redenen ten grondslag hebben.

Vanaf 2018 werden er in aanloop naar de herwaardering toelages uitbetaald, als voorschot op de herwaardering. Die toelages zouden komen te vervallen, wanneer die herwaardering inging.

Echter kon dat bij sommige mensen niet meer worden stopgezet, omdat bij die gepensioneerden er een situatie zou ontstaan van achteruitgang in inkomen. Kortom de verhoging was minder dan het bedrag aan toelages/koopkrachtversterking.

Toen heeft het Pensioenfonds Suriname in samenspraak met de Overheid besloten om de toelages bij die mensen te laten staan. Het bedrag dat de gepensioneerde ‘te veel’ heeft ontvangen, wordt “Relatieve Overwaardering (ROW)” genoemd.

Vanaf deze maand zal op de financiële verklaring van elke gepensioneerde te zien zijn hoeveel betrokkene aan ROW ontvangt.

Als de gepensioneerde ambtenaar een bedrag hoger dan SRD 0 ziet staan bij ROW, wil dat zeggen dat de verhoging op basis van de loonreeks van januari 2025 niet hoger was dan het bedrag dat hij/zij ‘te veel’ ontvangt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

krishna mathoera
Suriname

Krishna Mathoera potentiële nieuwe voorzitter van de VHP

Vuilniszakken
Suriname

Gelekte documenten roepen vragen op over contract oud-DC Bhola

GranMorgu-FPSO-Staatsolie-and-Total-team-1392x927
Suriname

2026 wordt testjaar voor Suriname richting olie-inkomsten

herstel openbare markt albinae
Suriname

Ingrijpende verbeteringen aan marktinfrastructuur Albina

geld portemonnee leeg
Suriname

RvM geeft groenlicht voor schrappen niet-geregistreerde ambtenaren van loonlijst

verkeer paramaribo suriname stoplicht auto
Lifestyle

Hoe veilig zijn de Surinaamse wegen vergeleken met buurlanden?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws