• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Tsunami met 25 meter hoge golven in Suriname – hoe groot is de kans?

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 maart 2025 16:00
in Suriname
storm water zee rivier tsunami orkaan

Je hoort het vaak in Suriname: ‘We wonen in een gezegend land.’ En daar zit wat in. Geen orkanen die ons land verwoesten, geen zware aardbevingen en ook geen vulkanen die plotseling uitbarsten.

Terwijl de rest van de wereld worstelt met natuurrampen en door mensen gecreëerde rampen, lijkt Suriname op een veilige plek te liggen. Maar hoe zit dat met tsunami’s?

In de populaire Netflix-serie “La Palma” wordt een scenario geschetst dat bij velen de alarmbellen liet rinkelen.

Het verhaal is gebaseerd op echt onderzoek. De theorie: als de Cumbre Vieja-vulkaan op het Spaanse eiland La Palma ooit groots instort, zou dat een megatsunami kunnen veroorzaken.

Volgens sommige voorspellingen zouden golven van wel 25 meter hoog de kusten van Noord- en Zuid-Amerika kunnen bereiken.

Een scenario dat rampzalige gevolgen zou hebben voor alles en iedereen die in kustgebieden woont.

Maar hoe realistisch is dit echt? Moeten we ons zorgen maken in Suriname?

Recente studies laten zien dat zo’n instorting waarschijnlijk in kleinere stappen zou gebeuren, niet in één gigantische klap.

Dit betekent dat de tsunami veel minder heftig zou zijn dan in de doemscenario’s werd geschetst.

Wetenschappers geven aan dat een mogelijke instorting van de Cumbre Vieja hoogstens een golf van 1 tot 2 meter zou veroorzaken aan de oostkust van de Amerika’s, vergelijkbaar met een stevige stormvloed.

Daarnaast is er geen enkel bewijs dat de Canarische Eilanden in het verleden al eens een megatsunami hebben veroorzaakt.

Zulke gebeurtenissen zijn extreem zeldzaam en zouden voorafgegaan worden door duidelijke waarschuwingstekens, zoals zware aardbevingen en grondverschuivingen.

Op dit moment is de vulkaan stabiel en lijkt er geen directe dreiging te zijn.

Dus nee, Suriname hoeft niet wakker te liggen van een vernietigende tsunami.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

monorath
Suriname

Ministerie: Volledig onderzoek naar dodelijke schietpartij in uitvoering

Luchtvaartdeskundige Tomas Chlumecky
Suriname

Internationale luchtvaartexpert waarschuwt voor structurele risico’s in Surinaamse luchtvaartsector

pl pertjajah luhur
Suriname

Sterke vriendschap binnen regeercoalitie zichtbaar tijdens viering PL-jubileum

ADEK anton de kom universiteit
Suriname

Wetenschappelijk personeel AdeKUS hervat beraad: onderwijsactiviteiten opnieuw stopgezet

Argos Suriname 2
Suriname

Argos Suriname viert 60 jaar lokale cementproductie

depressief verdrietig eenzaam huilen
Lifestyle

KIVC vraagt samenleving om aandacht voor eenzame mensen tijdens feestdagen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws