• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Tsang: 750 USD belofte is een luchtkasteel gebouwd op leningen

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
22 april 2025 07:30
in Suriname
tsang

Parlementariër Stephen Tsang van de Nationale Democratische Partij (NDP) heeft stevige kritiek geuit op uitspraken van president Chandrikapersad Santokhi over het zogenoemde Royalty Voor Iedereen (RVI)-initiatief.

Volgens Tsang komt het voorstel in werkelijkheid neer op het afsluiten van een lening bij de banken, en is de suggestie dat het om ‘royalties’ gaat, misleidend.

De president verklaarde onlangs tijdens een wijkvergadering te Munder dat het RVI-programma zal worden uitgevoerd in samenwerking met banken, die het systeem technisch zullen opzetten.

Daarbij zouden burgers een bedrag van USD 750 krijgen op een speciale rekening, en zouden banken hun kosten verhalen via rente.

Tsang reageert kritisch op dit plan: “Zucht. Dus je hebt dat geld nog niet, maar je zegt dat je gaat samenwerken met de banken die een beetje verdienen aan rente? Dat heet gewoon een lening.”

Hij benadrukt dat het plan neerkomt op geld lenen om burgers alvast geld uit te keren dat zogenaamd uit toekomstige olie- en gasopbrengsten komt.

“Je noemt het Royalty Voor Iedereen, maar het is in feite een lening voor iedereen,” aldus Tsang. Hij verwijst naar de mededeling van de president dat het bedrag pas vanaf 2028 beschikbaar komt uit olie-inkomsten, en dat Suriname naar verwachting USD 20 miljard zal verdienen. “Maar dat geld is er nu nog niet, en toch worden er al beloftes gedaan en verwachtingen gewekt.”

De NDP-parlementariër stelt dat het misleiden van het volk met onvolledige informatie gevaarlijk is, zeker in aanloop naar de verkiezingen van 25 mei.

Mis dit niet:

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Politie geeft illegale bewoners tot 23 oktober om Masonicagebied te verlaten

Volgens hem worden burgers voorgespiegeld dat het om zeker beschikbare royalty’s gaat, terwijl de constructie in de kern neerkomt op een kredietregeling.

“Houd op met die belachelijke leugens,” zei Tsang tot slot. “We moeten eerlijk en transparant zijn richting het volk. Het idee van rijkdom uit olie moet niet worden misbruikt als politiek instrument.”

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

Collectief wil publiek informeren over risico’s voor biodiversiteit, waterbeheer, volksgezondheid en duurzame ontwikkeling.
Suriname

Milieuorganisaties luiden alarm over grootschalige ontbossing: informatiesessie over landbouwplannen Braganza

Ontruiming illegale goudkamp. Archieffoto.
Suriname

Politie geeft illegale bewoners tot 23 oktober om Masonicagebied te verlaten

Olie- en gasboom stelt nieuwe eisen aan Surinaams bedrijfsleven.
Suriname

SBF viert 20 jaar samenwerking terwijl Suriname zich voorbereidt op olie- en gasproductie

Bij 19-jarig bestaan zet Standaarden Bureau in op betere prestaties, meer klantvertrouwen en sterkere positie van lokale ondernemingen.
Suriname

SSB lanceert National Quality Awards: Surinaamse bedrijven moeten kwaliteit bewijzen om sterker te concurreren

Olie- en gasontwikkelingen stellen nieuwe eisen aan Surinaamse arbeidsregelgeving.
Suriname

Olie-, gas- en mijnbouwsector vergroten behoefte aan gespecialiseerd personeel, bedrijfsleven wijst op knelpunten

vhp flevoland
Suriname

Patrick Jacot : ‘De VHP heeft een verbinder nodig, geen hefboom’

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws