• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Traject gestart om jeugdraadleden tot competente leiders te vormen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 juli 2023 09:33 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 06:12
in Nieuws
Jeugdraad 747x400 1

GFC NIEUWSREDACTIE- Het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AWJ) en het Nationaal Jeugd Instituut (NJI) in Suriname hebben een aanvang gemaakt met het traject van training, begeleiding en coaching van de jeugdraadsleden tot competente leiders.

In dit kader is er een trainingssessie gehouden in het weekend van vrijdag 28 en zaterdag 29 juli.

De jongeren hebben inzichten verkregen in vergaderingstechnieken en in communicatieve vaardigheden. Ze hebben middels praktijksituaties de kneepjes geleerd van effectief vergaderen, voor de vuistweg spreken, assertief communiceren, commitment verwerven, werken aan een positief zelfbeeld en zelfvertrouwen ontwikkelen. In het vervolg traject zijn er meer trainingen ingepland.

NJI-directeur Mitesh Bhaggoe wees de jeugdraadleden aan het begin van het trainingsweekend op het belang van de trainingen en begeleiding voor een volwaardige en effectieve jongerenparticipatie.

De trainingen moeten volgens hem de leden in staat stellen om commitment te verwerven bij alle jongeren in Suriname voor maatschappelijke onderwerpen die van invloed kunnen zijn op de ontwikkeling van jongeren.

Hij hield de raadsleden voor dat zij samen met jongeren van hun district gemeenschapsprojecten zullen moeten beginnen en uitvoeren in hun districten.

Hiervoor is volgens hem een jongerenfonds in het leven geroepen met de bedoeling financiële middelen te genereren ten behoeve van districtsprojecten gericht op jongeren.

Voor goedkeuring van financiële middelen uit het fonds zal volgens hem een overtuigend projectvoorstel moeten worden ingediend door de leden. Daarbij zal gekoppeld moeten zijn een minutieuze begroting.

Mis dit niet:

‘Nederlandse zorgverzekering vervalt in Suriname na langdurig verblijf’

Minister Monorath verkent samenwerking met WWF Guianas

Bhaggoe heeft de jongeren in zijn toespraak voorbereid op het Jongerencongres dat op zaterdag 12 augustus zal worden gehouden. Bij die gelegenheid zullen de jeugdraadsleden in de gelegenheid worden gesteld om samen met jongeren te brainstormen over belangrijke onderwerpen die betrekking hebben op de doelgroep.

Het trainingsweekend was intensief, maar de jongeren waren aan het eind van de rit, laaiend enthousiast over de verkregen inzichten die volgens hen als handvat dienen om uit te groeien tot succesvolle leiders.

Aan het eind van de training mochten zij een certificaat in ontvangst nemen uit handen van de directeur van NJI en van de directeur van Jeugdzaken, Genti Mangroe.

Bij deze gelegenheid heeft de directeur de hoop uitgesproken dat de trainingen zullen resulteren in een goed functionerende Jeugdraad voor de komende 3 jaren.

Deze trainingen moeten volgens haar de jongeren ook in staat stellen om op een volwaardige en effectieve wijze te participeren in maatschappelijke activiteiten in hun district.

Mangroe noemde als voorbeeld de stuurgroep Suïcide Preventie die in het district Nickerie is geïnstalleerd en waarbij de jeugdraadsleden van de districten Coronie en Nickerie zijn betrokken.

Ook in de overige districten zullen de jeugdraadsleden volgens haar worden betrokken om hun bijdrage te leveren aan ontwikkelingen en uitdagingen die van invloed kunnen zijn op jongeren in hun district.

Zowel zij als de directeur van NJI, was onder de indruk van de getoonde geestdrift waarmee de jeugdraadsleden hebben deelgenomen aan de training.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

suriname zanderij paramaribo JAP airport luchthaven
Lifestyle

‘Nederlandse zorgverzekering vervalt in Suriname na langdurig verblijf’

Minister Harish Monorath ontvangt WWF Guianas voor overleg over mogelijke samenwerking op het gebied van duurzaam beheer en natuurbescherming. Foto: CDS
Suriname

Minister Monorath verkent samenwerking met WWF Guianas

Nieuwe wet moet grondenrechtenvraagstuk helpen oplossen. Archieffoto.
Suriname

Regering en VIDS zetten overleg voort over bescherming woon- en leefgebieden

Sigouin blikt terug op versterkte samenwerking tussen Suriname en Canada
Suriname

Vertrekkende Canadese ambassadeur ziet graag meer van Canada in Suriname

Controleactie Brokopondo leidt tot aanhouding verdachte en inbeslagname cyanide
Suriname

Politie controleert Afobakameer en goudconcessies tijdens verhoogde surveillance

Meer dan 200 kampen verwijderd.
Suriname

Meer dan 200 illegale kampen ontmanteld tijdens “Clean Sweep-operatie” in Moeroekreek

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws