• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

TotalEnergies optimistisch over halen van US$9 miljard budget voor Suriname ontwikkeling

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
29 juli 2024 13:00
in Suriname, Technologie
suriname gas olie

TotalEnergies financieel directeur Jean-Pierre Sbraire heeft aan de aandeelhouders laten weten dat het bedrijf vertrouwen heeft in het halen van het budget van US$9 miljard voor Suriname’s eerste offshore project.

Ondanks de stijgende kosten wereldwijd, zei Sbraire: “Vandaag de dag zijn de meeste kosten 20% hoger.”

Maar zelfs met die 20% hogere kosten, zei Sbraire dat het bedrijf dit “kan beheren”.

“Daarom kunnen we onze projecten goedkeuren zoals we dat eerder hebben gedaan,” voegde hij eraan toe.

Aandeelhouders zijn nog steeds bezorgd. Bertrand Hodee van Kepler Cheuvreux vroeg ernaar.

Dit was Sbraire’s antwoord: “Aan het eind zullen de kosten per vat lager zijn dan US$20… een strikte norm, maar we zijn hieraan toegewijd en zullen dat doel halen… ik ben optimistisch dat we het zullen bereiken.”

TotalEnergies heeft SBM Offshore’s Fast4Ward® schip gereserveerd voor de ontwikkeling. De Nederlandse specialist in drijvende productie-eenheden werd in mei als voorkeursbieder gekozen boven het Japanse MODEC.

TotalEnergies zei dat het zich richt op een geavanceerd productieplatform voor Suriname.

Het schip zal ongeveer 200.000 vaten per dag produceren uit de Sapakara South en Krabdagu olievelden in Blok 58 van Suriname.

Beide olievelden bevatten naar schatting 700 miljoen vaten olie.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

paramaribo centrum zwartenhovenbrugstraat
Lifestyle

Koeler klimaat zou Suriname mogelijk productiever maken

plastic zak vuilniszak
Gezondheid

Microplastics nu ook in menselijke botten aangetroffen

Shampoo haren wassen kapper
Lifestyle

Vermoedens over namaakshampoos en crèmespoelingen in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws