• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Topontmoeting gepland tussen president en minister over stijgende criminaliteit

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 augustus 2023 09:36 - Geüpdatet op 26 oktober 2023 03:22
in Nieuws
kennetk amoksie minister justitie en politie kps

GFC NIEUWSREDACTIE- Minister Kenneth Amoksi van Justitie en Politie (Juspol) bevestigt dat er een stijging is in bepaalde vormen van criminaliteit in Suriname.

Hoewel hij geen gedetailleerde cijfers vrijgeeft, zegt hij dat er een plan van aanpak wordt besproken tijdens een ontmoeting tussen de korpsleiding en de president later vandaag.

Een verhoogde politiesurveillance en meer doelgerichte en informatieve aanpak worden onderdeel van het initiatief.
Een knelpunt dat nog steeds aangepakt moet worden is het tekort aan politievoertuigen op verschillende bureaus van het Korps Politie Suriname (KPS).

Amoksi benadrukte dat de president eerder heeft opgemerkt dat het merendeel van de vraag naar voertuigen binnen de overheid afkomstig is van de verschillende politiekorpsen. Het verstrekken van voldoende middelen aan het korps wordt als cruciaal beschouwd.

De minister merkte op dat zodra er 5 tot 10 nieuwe voertuigen beschikbaar zijn, deze onmiddellijk naar verschillende posten zullen worden gestuurd. Hij erkende tevens dat criminelen vaak inspelen op gebieden waar er een tekort is aan politievoertuigen.

Naast de aanpak van materiële tekortkomingen streeft Amoksi er ook naar om het aantal politiepersoneel up-to-date te houden.

Hij wijst erop dat Suriname momenteel achterloopt op andere landen in de Caribische regio wat betreft het aantal politiemensen.

Zijn ambitie is om jaarlijks 250 nieuwe politieagenten op te leiden en af te leveren om de politiemacht te versterken en de toenemende criminaliteit aan te pakken.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gregory rusland
Suriname

NPS kiest voor mix van bestuurlijke en zakelijke expertise bij benoemingen in nationale organen

IDB invest en bankensector
Suriname

IDB Invest en Surinaamse Bankiersvereniging lanceren Sustainable Finance Protocol

training undp
Nieuws

Multisectorale aanpak versterkt gezondheidsprogramma’s in Suriname

Andre Misiekaba
Suriname

Onderzoek bij SZF loopt, minister wijst beschuldigingen van persoonlijke belangenverstrengeling resoluut af

vijent marvin blinde vrouw
Suriname

Menselijke aandacht centraal bij bezoek districtscommissaris aan blinde senioren

gezondheidscentrum wonoredjo
Suriname

Modernisering regionale gezondheidszorg met steun van IDB en PAHO

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws