• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Top van belachelijkheid bereikt met wijziging vrije dag Eid-ul-Fitr, stelt analist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
22 maart 2025 20:56
in Suriname
Ramadan

Suriname-analist R. Pinas haalt keihard uit naar de overheid wegens de volgens hem krankzinnige beslissing om de eerder aangekondigde vrije dag voor Eid-ul-Fitr op zondag 30 maart plotseling te verplaatsen naar maandag 31 maart.

“Dit is het toppunt van belachelijkheid en amateurisme,” zegt Pinas aan GFC Nieuws.

“Hoe durf je als overheid eerst officieel te verkondigen dat zondag 30 maart de nationale vrije dag is, om dat na bijna een week klakkeloos terug te draaien?

Hebben ze daar op het ministerie werkelijk geen enkel benul van planning en verantwoordelijkheidsgevoel?”

Volgens de waarnemer zadelt de overheid het bedrijfsleven op met pure chaos.

“Bedrijven hebben hun roosters en productieschema’s al afgestemd op de informatie dat maandag 31 maart een normale werkdag zou zijn.

Plotseling moeten ze opnieuw gaan schuiven, contractuele afspraken herzien, personeel informeren, logistiek aanpassen. Dit is een absolute nachtmerrie voor iedere ondernemer met een greintje structuur.”

De analist noemt het gedrag van de autoriteiten “onverantwoord, kinderlijk en respectloos tegenover de Surinaamse samenleving”.

Hij wijst erop dat religieuze feestdagen natuurlijk gevierd moeten worden, “maar dan wel met beleid, duidelijkheid en vooral: consistentie. Je speelt niet met het economisch ritme van een land alsof het een potje zaalvoetbal is.”

Pinas roept de regering op om voortaan direct de juiste informatie openbaar te maken, in dit geval dat maandag 31 maart een vrije dag is.

“Dit soort rommelige besluiten straalt onkunde en minachting uit naar burgers én bedrijven. Het moet stoppen.”

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ndp simons miiekaba en tsang
Suriname

NDP heractiveert Sociaal Maatschappelijk Bureau voor versterking sociale ondersteuning

US Coast Guard geeft training aan MAS en veiligheidsdiensten over implementatie havenbeveiligingswet
Suriname

Amerikaanse kustwacht traint MAS-medewerkers voor implementatie Wet Maritieme Beveiliging

Minister Noersalim tijdens werkbezoek aan Saramacca voor inspectie van bruggen en LVV-faciliteiten
Suriname

Ministerie LVV en DC Ramautar gaan dertien bruggen in Uitkijk Saramacca repareren

vervallen producten
Suriname

Restaurant gesloten en vervallen producten winkeliers vernietigd na controles in Albina

amar ramadhin 1
Suriname

Ex-minister Ramadhin beschuldigt Misiekaba van misleiding over PAHO-schuld en bestrijdingsmiddelen

simons en mia motley
Suriname

President Simons feliciteert Mia Mottley met historische verkiezingsoverwinning

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws