• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Toeristenprijs: Nederlander betaalt SRD 150 voor bakje maizenakoekjes op de markt

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
28 november 2023 00:00
in Lifestyle
centrale markt scaled

Een Nederlandse toerist die onlangs genoot van een vakantie in Suriname, werd tijdens een avondje uiteten in Paramaribo geconfronteerd met de zogenaamde ’toeristenprijs’.

Tussen neus en lippen door deelde de heer uit Nederland met tafelgasten dat hij SRD 150 had betaald voor een bescheiden bakje maizenakoekjes bij een bekende zondagmarkt in Paramaribo.

Hoewel hij in eerste instantie niet veel achter de prijs zocht, werd hem later ingefluisterd dat hij mogelijk meer had betaald dan de lokale bevolking voor hetzelfde lekkernij.

Zo verneemt GFC Lifestyle van iemand dichtbij de reiziger.

Omgerekend naar euro’s leek de prijs voor de Nederlander nog steeds redelijk, ongeveer drie euro. In vergelijking met prijzen in Nederland beschouwde hij het zelfs als een koopje.

Echter, een bekende die permanent in Suriname verblijft, bracht hem op de hoogte dat soortgelijke koekjes in lokale winkels rond de 80 SRD kosten, terwijl op de markt de prijzen nog gunstiger zouden moeten zijn.

Desondanks bleek de Nederlander begripvol over de situatie en relativeerde hij zijn extra uitgave met een glimlach.

“Blijkbaar heb ik de ’toeristenprijs’ betaald,” merkte hij op.

Maizenakoekjes zijn geliefde lekkernijen in Suriname, vaak op markten en in supermarkten verkrijgbaar.

Ze zijn populair vanwege hun knapperige textuur en zoete smaak, waardoor ze een favoriete snack zijn onder de Surinaamse bevolking en die daarbuiten.

Foto markt ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

beschuit met muisjes
Lifestyle

Discussie over muisjes bij geboorte baby’s in Suriname en Nederland

Keya Stedenburg
Lifestyle

Surinaamse mannen gaan viraal na wanhopige berichten aan jongedame

schiphol airport
Lifestyle

Vlieg je naar Suriname? Door een storing op Schiphol halen je koffers Zanderij mogelijk niet

ministerie sociale zaken
Lifestyle

Pinas ziet graag dat alle ministeries dit jaar feesten annuleren

vuurwerk
Lifestyle

Ondernemer roept Surinamers op geen vuurwerk te kopen

kassa horeca betalen winkel restaurant bediende
Lifestyle

Restaurants volgeboekt in Paramaribo ondanks economische druk

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws