• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Toename in donatieverzoeken bij KIVC door stijgende onderwijskosten in Suriname

Patty door Patty
24 juli 2024 00:00
in Lifestyle, Suriname
Onderwijs studeren lezen boek

Foto ter illustratie.

Het Internationaal VrouwenCollectief (KIVC) ziet een toename van donatieaanvragen van financieel zwakkere ouders en studenten in Suriname.

Een manager van het KIVC vertelt aan GFC Nieuws dat sociaal zwakkeren aangeven moeite te hebben met de hogere onderwijskosten.

Dit jaar bedragen de inschrijfkosten voor de middelbare school in Suriname SRD 800. Voor ouders met meerdere kinderen op de middelbare school brengt dit een aanzienlijke financiële last met zich mee.

Daarnaast kosten schooluniformen, die vorig jaar al SRD 350 per stuk waren op sommige scholen, dit jaar waarschijnlijk nog meer.

Aangezien de meeste ouders ten minste drie uniformen per kind kopen, lopen de kosten snel op.

Bekijk ook:

DC Bhattoe voert werkbezoek uit aan getroffen wegen in Wanica Centrum

Wereldmeteorologen waarschuwen voor terugkeer van El Niño en mogelijke gevolgen voor Suriname

Voor leerlingen van leerjaar 1 tot 8 worden geen inschrijfkosten gevraagd, maar wel materiaalkosten. Ouders klagen echter dat de scholen vaak geen materialen beschikbaar hebben.

Op sommige scholen moeten ouders voor boeken betalen en elk kwartaal kopieergeld geven. Daarnaast moeten ze zelf zorgen voor materialen voor handenarbeid.

De situatie roept vragen op over hoe ouders, vooral degenen met meerdere kinderen op school, deze kosten kunnen dragen.

De stijgende kosten voor onderwijs, van inschrijfgelden tot uniformen en materialen, leggen een zware druk op veel gezinnen in Suriname.

“Het is evident dat sociaal zwakkeren moeite hebben met de hogere tarieven,” aldus de KIVC- manager.

Deze stijgende kosten zorgen voor een groeiende ongelijkheid in het onderwijs, waar vooral financieel zwakkere gezinnen de dupe van zijn.

Het KIVC blijft zich samen met de Geor Hering Foundation↗ inzetten om deze gezinnen te ondersteunen, maar de groeiende vraag naar hulp wijst op een diepere structurele uitdaging binnen het Surinaamse onderwijssysteem.

Het is volgens het KIVC hoognodig dat er naar oplossingen wordt gezocht om de financiële druk op gezinnen te verlichten en gelijke onderwijskansen voor alle kinderen te waarborgen.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Commissariaat Wanica Centrum werkt aan verbetering bereikbaarheid ondanks regenval
Suriname

DC Bhattoe voert werkbezoek uit aan getroffen wegen in Wanica Centrum

Meteorologen waarschuwen voor krachtig El Niño-jaar
Suriname

Wereldmeteorologen waarschuwen voor terugkeer van El Niño en mogelijke gevolgen voor Suriname

Ambassadeur Vanessa Li en Chinese functionarissen tijdens de viering van 50 jaar diplomatieke betrekkingen tussen Suriname en China in Beijing.
Suriname

Suriname en China vieren 50 jaar diplomatieke betrekkingen in Beijing

Brug verkeert in zeer zorgwekkende staat
Suriname

Districtscommissaris waarschuwt voor instabiele situatie houten brug Tout Lui Faut

Zaterdagdienstverlening moet drukte bij Burgerzaken verminderen.
Suriname

Burgerzaken voortaan ook op zaterdag open vanaf 6 juni

Onderminister Jadnanansingh moedigt deelnemers aan tot verdere groei.
Suriname

Twaalf deelnemers ontvangen certificaat na drie weken training bij SPWE

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws