• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Toekomstgerichte discussies over gas en olie in Suriname

Sheryl Dayene Gallant door Sheryl Dayene Gallant
14 December 2024 13:00
in Suriname
olie booreiland gas offshore

Suriname zet stappen richting een duurzame energiesector, waarin ook gas een belangrijke rol speelt.

Tijdens de Oil & Gas workshop op donderdag 12 december benadrukten president Chandrikapersad Santokhi en Staatsolie-expert Patrick Brunings het economische en strategische potentieel van gas in de energietransitie.

De workshop, geopend door president Santokhi, bracht ongeveer 80 beleidsmakers, experts en andere belanghebbenden samen om de toekomst van olie en gas te verkennen.

Het staatshoofd onderstreepte het belang van een geleidelijke afbouw van fossiele energie tegen 2050-2060 en riep op tot het behoud van Suriname’s carbon negatieve status. Hij noemde Suriname een wereldleider in duurzaamheid dankzij het behoud van bossen en zuurstofproductie.

Patrick Brunings, Manager Exploration & Sub Surface Offshore bij Staatsolie, gaf inzicht in het aanzienlijke gaspotentieel van Suriname, inclusief zowel bijproducten van oliewinning als zelfstandig voorkomend gas.

Hij wees op de mogelijkheid van een gaseconomie, waarbij gas ook als brandstof kan dienen. Tijdens de workshop werden deelnemers in groepen verdeeld om over verschillende thema’s en stellingen te discussiëren. De uitkomsten zullen dienen als basis voor beleid en strategische beslissingen in de energiesector.

Volgens Brunings kan gas, als een groene energiebron, een cruciale rol spelen in Suriname’s transitie naar een duurzame en toekomstgerichte energiesector. Deze workshop markeert een belangrijke stap in die richting.

ShareTweetSend

Meer berichten

muskieten kaars
Gezondheid

Muskietenkaarsen kunnen lever aantasten volgens onderzoek

arm geld munten lege zakken arm cent
Lifestyle

Surinamers moeten mogelijk nog jaren wachten op beter leven

JOS minister Lalinie Gopal 2025 09 12 at 16 03 29 1024x576
Suriname

Landelijk schoolpakkettenproject in de startblokken

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws