fbpx

Toch weer zwarten op Italiaanse halve marathon: Afrikanenverbod opgeheven

Redactie GFC Nieuws — Afrikaanse lopers mogen toch meedoen aan de jaarlijkse halve marathon van het Italiaanse Trieste. De organisatoren hadden beslist dat alleen Europeanen mochten meedoen, maar kwamen daarop terug na beschuldigingen van racisme.

Fabio Carini, een van de organisatoren, maakte zaterdag bekend dat alleen Europese atleten zouden meedoen aan de loop van 5 mei.

De bedoeling was de uitbuiting van Afrikaanse atleten aan de kaak te stellen, zei hij.

“Dit jaar hebben we besloten alleen Europese atleten toe te laten om te benadrukken dat maatregelen moeten worden genomen om te reguleren wat een handeltje is in zeer waardevolle Afrikaanse atleten, die gewoon worden uitgebuit,” zei Carini tegen de Italiaanse krant La Republica.

OOK INTERESSANT
Veiligheidsadviseur president geen voorstaander van BAVP-opleiding voor Chinese ondernemers en gewone burgers

Carini betoogde dat Afrikaanse lopers minder ontvangen dan ze verdienen.

Grote onzin, vindt Isabella De Monte, Italiaans lid van het Europees Parlement. Zij noemde het argument van de exploitatie van atleten “een vijgenblad. Er zijn plaatsen en instanties om naar toe te gaan met betrekking tot dergelijke vraagstukken,” zei ze.

De vorige loop werd bij zowel de mannen als de vrouwen gewonnen door lopers uit Burundi.