Tickets naar Curaçao ineens spotgoedkoop, maar Suriname blijft duur

willemstad curacao

Wie spontaan vanuit Nederland naar de voormalige Antillen wil reizen, hoeft deze maand niet diep in de buidel te tasten. Vooral Curaçao is opvallend voordelig.

Via TUI is een retourtje van Brussel naar Willemstad op dinsdag 24 juni nu al te boeken voor minder dan 530 euro.

Het gaat daarbij om een korte reis van enkele dagen, ideaal voor wie er even tussenuit wil.

Vanaf Schiphol vliegen momenteel drie luchtvaartmaatschappijen naar Curaçao: KLM, TUI en Corendon.

Die laatste voert de vlucht uit met een van hun modernste toestellen, de Airbus A350.

Ondanks het brede aanbod zijn juist de vluchten vanuit Brussel het voordeligst geprijsd.

Opvallend genoeg blijven vliegtickets naar Suriname juist hoog in prijs. Voor een retourtje naar Paramaribo in dezelfde periode moet je minstens 1000 euro neertellen, en dan is ruimbagage vaak nog niet inbegrepen.

Deze prijsverschillen zorgen dikwijls voor gefronste wenkbrauwen onder Surinaamse Nederlanders en toeristen.

De hoge ticketprijzen naar Suriname zijn al jaren onderwerp van discussie.

In het verleden zijn meerdere pogingen gedaan om daar verandering in te brengen.

Er zijn zelfs Kamervragen gesteld en gesprekken gevoerd in Den Haag. Toch blijft een doorbraak uit, en lijken structurele prijsdalingen voorlopig niet in zicht.