• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

SVJ geschokt en verontwaardigd over lafhartige mishandeling journalist

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
14 december 2021 21:28
in Nieuws
media pers televisie tv radio

GFC NIEUWSREDACTIE- De Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) zegt in een verklaring geschokt, verontwaardigd en diep teleurgesteld te zijn over de lafhartige mishandeling van een journalist vandaag.

Een journalist van het Surinaams ochtendblad de Ware Tijd werd vanmiddag mishandeld door de beveiliging van vicepresident Ronnie Brunswijk.

Hieronder de verklaring van de SVJ:

Geschokt, verontwaardigd, maar vooral diep teleurgesteld en vol afschuw constateert de Surinaamse Vereniging van Journalisten (SVJ) dat de democratie in Suriname heden, 14 december 2021, met de voeten is betreden door de lafhartige mishandeling van journalist Jason Pinas bij het huis van de democratie, De Nationale Assemblee (DNA), en wel door het bevoegde gezag.

Persvrijheid is een belangrijke pijler van elke democratische rechtsstaat en is zodanig internationaal geregeld en erkend. De Surinaamse samenleving heeft reeds schending van deze vrijheid meegemaakt, met als resultaat de dood van 5 journalisten, wat onlangs door het rechtssysteem is veroordeeld.

Het is vaker voorgekomen dat het bevoegd gezag, met name vicepresident Ronnie Bruswijk en/of zijn lijfwachten geweld hebben toegepast of bedreigd. De brute en lafhartige wijze waarop Pinas bij het gebouw van DNA is aangepakt, gaat echter veel verder dan de grens van het toelaatbare.

De SVJ heeft ook notitie genomen van de verklaring die de vicepresident heeft afgelegd in DNA naar aanleiding van het incident, en de wijze waarop de zaak door DNA-voorzitter Marinus Bee is afgehandeld. De SVJ spreekt van een zeer zorgwekkende situatie, waarbij zowel regering als parlement de democratie ernstig onder druk heeft gebracht.

De SVJ zal na onderhoud met haar doelgroep, de internationale gemeenschap en in Suriname vertegenwoordigde multilaterale organisaties informeren over de lafhartige gewelddadigheden vanuit het bevoegd gezag, en hoe De Nationale Assemblee hiermee is omgegaan. Er is sprake van een dieptepunt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

jarbandhan
Nieuws

DNA-lid Jarbandhan stelt vragen aan president over zorgcrisis in Academisch Ziekenhuis

vs amb en staatsolie
Suriname

Gesprek over investeringsklimaat en energiesector tussen VS-zaakgelastigde en Staatsolie

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436100
Suriname

Nieuwe kansen voor binnenland door samenwerking overheid en SEMiF

[Aggregator] Downloaded image for imported item #436102
Suriname

Overleg met Amerikaanse ambassade over werkvergunningen en sociale thema’s

pensioenraad rusland
Suriname

Pensioenraad en vicepresident bespreken hervormingen Wet Algemeen Pensioen

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangeni 3
Suriname

Vier Chinese mannen aangehouden in onderzoek naar dood van tweelingbroers

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws