• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname’s slechte imago in Nederland als drugsdoorvoerland verergert

GFC Nieuws Ingezonden door GFC Nieuws Ingezonden
20 mei 2024 00:00
in Opinie
Haven Rotterdam Boot schip

OPINIE- Suriname, ooit een land dat bekend stond om zijn rijke cultuur, gastvrijheid en natuurlijke schoonheid, wordt nu in een geheel ander licht gezien op het internationale podium.

Hoewel we nog geen harde cijfers hebben, is de groeiende perceptie dat Suriname een spil is in de internationale drugshandel, vooral als doorvoerland voor cocaïne.

Ons imago lijdt enorm onder deze reputatie en de consequenties zijn verreikend.

Het is alarmerend hoe vaak ons land nu in het Nederlands nieuws komt met berichten over aanzienlijke drugsvangsten. Deze berichten zijn niet slechts incidenten; ze wijzen op een dieper, systemisch probleem.

Het is pijnlijk duidelijk dat onze autoriteiten niet in staat zijn gebleken de in- en uitvoer van deze verboden middelen effectief aan te pakken. Integendeel, het lijkt erop dat de situatie alleen maar erger wordt.

Bekijk ook:

Een Nederlands paspoort hebben in de Surinaamse bouw kost extra geld

Het is 2026 en Suriname leeft nog steeds met regelmatige black-outs

Wat nu nodig is, is een radicale herziening van onze strategie tegen drugssmokkel. De eerste stap moet een volledige transparantie zijn van de betrokken overheidsinstanties over hun huidige aanpak en de resultaten daarvan.

Daarnaast moeten we internationale samenwerking intensiveren; alleen door sterke internationale partnerschappen kunnen we een vuist maken tegen deze grensoverschrijdende misdaad.

Tevens moeten we investeren in onze grensbewaking en surveillancetechnologieën om smokkelroutes effectiever te kunnen detecteren en onderscheppen.

Educatie speelt ook een grote rol; het vergroten van bewustzijn over de gevaren en de lange- termijn schade die de drugshandel aanricht, kan helpen bij het versterken van de weerbaarheid van onze jongelingen.

Het is tijd voor actie. We kunnen ons niet veroorloven om als natie bekend te staan als ‘het drugsland’. De reputatie en toekomst van Suriname staan op het spel.

Niet alleen Nederland, maar ook de rest van de wereld kijkt toe; laten we ervoor zorgen dat ze een land zien dat vecht voor zijn integriteit en de veiligheid van ons allen.

J. Diamini

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Niet het werk, maar de afkomst bepaalt soms de prijs. Deze praktijk zet het vertrouwen in de bouwsector onder druk. Foto: illustratief
Column

Een Nederlands paspoort hebben in de Surinaamse bouw kost extra geld

"Alsof het de gewoonste zaak van de wereld is dat hele buurten uren zonder stroom zitten."
Column

Het is 2026 en Suriname leeft nog steeds met regelmatige black-outs

De plotselinge overstap van Brazilië naar Argentinië roept vragen op over de band die Surinaamse supporters voelen met buitenlandse voetbalteams. Beeld: AI
Opinie

Surinamers “kraken” nu massaal voor Argentinië, maar waren zondag nog voor Brazilië

Het gezag van een politieagent zit niet in zijn uiterlijk, maar in zijn optreden
Opinie

Een tatoeage maakt geen slechte agent, maar discipline maakt wel een professioneel korps

Racisme verdient een stevige aanpak, ook in Suriname.
Column

Suriname moet het Nederlandse wapen tegen racisme overnemen

Is de Surinaamse diaspora cultureel meer Nederlands geworden?
Column

Waarom zoveel negatieve kritiek op de Surinaamse diaspora?

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws