• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname’s gebrek aan wandelmogelijkheden frustreert Nederlandse vakantiegangers

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 november 2024 13:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
wandelen lopen natuur

Het tekort aan wandelmogelijkheden in Suriname zorgt voor frustraties bij sommige Nederlandse reizigers.

Hoewel ons land bekend staat om zijn prachtige natuur, schijnt het aanbod van toegankelijke wandelpaden voor toeristen minimaal te zijn.

Buiten het stadscentrum van Paramaribo, dat door velen bovendien niet als uitnodigend wordt ervaren, zijn er volgens critici weinig opties voor wandelaars.

In een sociale media-groep voor Nederlandse reizigers deelde een Nederlandse wereldreiziger onlangs zijn ervaringen over Suriname.

Hij beschreef Suriname als “een plek met mooie natuur, maar waar nauwelijks mogelijkheden zijn om echt te wandelen en het land op een toegankelijke manier te ontdekken.” GFC Nieuws Lifestyle nam contact met hem op om zijn verhaal te horen.

“Wandelen is de ideale manier om een land echt te leren kennen,” vertelt de heer, “maar in Suriname ben je bijna altijd aangewezen op de auto.”

Op aanraden van lokale bewoners bezocht hij de Cultuurtuinlaan in Paramaribo, een plek die soms wordt gezien als wandelgebied.

Maar de ervaring viel hem zwaar tegen: “De plek was allesbehalve uitnodigend. Er hangt een sfeer van ongemak, en ik voelde me niet veilig. Het is gewoon niet ideaal om daar rustig te wandelen.”

Mis dit niet:

Suriname presenteert veiligheidsplan 2026 tot 2031 tegen cybercrime, smokkel en corruptie

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Nederland is beroemd om zijn uitgebreide netwerk van wandelpaden, waaronder het Pieterpad dat van Groningen naar Maastricht loopt en circa 500 kilometer beslaat.

Deze paden zijn goed gemarkeerd en worden onderhouden door Wandelnet, de nationale organisatie die de routes beheert en informatie aanbiedt aan wandelaars.

De beschikbaarheid van dergelijke faciliteiten in Suriname zou dus een aanzienlijke verbetering kunnen betekenen.

Foto: Wandelroute Zoetermeer

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

President Jennifer Simons ontving tijdens de Nationale Veiligheidsconferentie het Nationaal Strategisch Veiligheidsbeleidsplan 2026 tot 2031. Foto: CDS
Suriname

Suriname presenteert veiligheidsplan 2026 tot 2031 tegen cybercrime, smokkel en corruptie

inflatie geld euro
Lifestyle

Surinaamse AOW’ers blijven met korting zitten terwijl Nederlands kabinet miljardenplan terugdraait

Clean-ups onderdeel van bredere monitoring.
Suriname

Clean-ups in Leonsberg en bij Vreedzaammarkt meten effect van PROMAR-interventies

Het Willebrod Axwijk Sport en Jeugdcentrum wordt schoongemaakt en opgeknapt om de negen sportvelden weer volledig bruikbaar te maken. Foto: CDS
Suriname

Integrale aanpak moet verwaarloosd SOSIS nieuw leven inblazen

Ontmoeting en samenwerking centraal tijdens Saamaka Mbei Mbei Wojo Wojo 2026.
Suriname

VSG wil betrokkenheid binnen Saamaka-gemeenschappen verder versterken

“Dogla” aangehouden na beschuldiging van poging tot verkrachting.
Suriname

Vrouw treft gewapende man naast bed aan in Albina, verdachte aangehouden

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws