• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers verlaten land vaak met tegenzin: ‘Met voldoende geld zetten we geen voet in het buitenland’

P. Peterson door P. Peterson
2 december 2023 09:00 - Geüpdatet op 27 december 2023 04:15
in Lifestyle
suriname zanderij airport luchthaven johan adolf pengel

In Nederland gevestigde Surinamers ervaren soms een onaangenaam gevoel van verplichting om in het buitenland te wonen, volgens recente inzichten van analist R. Pinas.

Ondanks dat velen van hen zich soms gedwongen voelen te emigreren vanwege financiële beperkingen in hun thuisland en aanhoudende economische problemen, blijkt dat ze bij voorkeur in Suriname zouden verblijven als ze wél over voldoende middelen beschikten.

De bekende Suriname criticus annex analist Pinas benadrukt dat het verlangen om naar Europa te verhuizen vaak voortkomt uit de aantrekkelijke voordelen die Nederland te bieden heeft, zoals een sterke economie en werkgelegenheidskansen.

Aan GFC Nieuws vertelt hij echter dat zijn landgenoten, indien financieel stabiel in Suriname, nooit overwogen zouden hebben om de oversteek naar Europa te maken.

Volgens Pinas is Europa voor Surinamers voornamelijk interessant vanwege studie- en werkgerelateerde redenen, evenals voor vakanties, maar hun ware hart blijft verbonden met hun geboorteland.

De criticus betoogt dat migranten vaak een deel van hun identiteit opgeven om geaccepteerd te worden in Nederland, een fenomeen dat niet specifiek is voor Surinamers, maar wereldwijd voorkomt.

Hij benadrukt ook dat het relatief betere klimaat in Suriname, het ontspannen levensritme, en de vrijheid en ruimte bijdragen aan het geluk van de Surinamers.

“Als zij over voldoende financiële middelen zouden beschikken, zouden velen van hen niet aarzelen om terug te keren naar hun geliefde Suriname, waar hun hart en identiteit echt thuis zijn”, weet hij zeker.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

perceel grond
Lifestyle

Dure auto kopen of sparen voor eigen huis blijft punt van debat in Suriname

suriname paramaribo 1
Lifestyle

Winkeliers zien drempels voor 24 uurs supermarkt in Paramaribo

zwanger test
Lifestyle

Donorzwangerschap vaak onbekend in Suriname terwijl Nederland het al goed regelt

Gedumpte hond met puppies
Lifestyle

Onvoldoende besef over gevaarlijke honden baart KIVC zorgen

suriname paramaribo 2
Lifestyle

Tweede paasdag trekt weinig bezoekers naar meubelzaken in Suriname in vergelijking met Nederland

winkel boodschappen supermarkt
Lifestyle

Winkelverkopers in Suriname niet altijd eerlijk bij advies aan klanten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws