• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers verlaten land vaak met tegenzin: ‘Met voldoende geld zetten we geen voet in het buitenland’

P. Peterson door P. Peterson
2 December 2023 09:00 - Geüpdatet op 27 December 2023 04:15
in Lifestyle
suriname zanderij airport luchthaven johan adolf pengel

In Nederland gevestigde Surinamers ervaren soms een onaangenaam gevoel van verplichting om in het buitenland te wonen, volgens recente inzichten van analist R. Pinas.

Ondanks dat velen van hen zich soms gedwongen voelen te emigreren vanwege financiële beperkingen in hun thuisland en aanhoudende economische problemen, blijkt dat ze bij voorkeur in Suriname zouden verblijven als ze wél over voldoende middelen beschikten.

De bekende Suriname criticus annex analist Pinas benadrukt dat het verlangen om naar Europa te verhuizen vaak voortkomt uit de aantrekkelijke voordelen die Nederland te bieden heeft, zoals een sterke economie en werkgelegenheidskansen.

Aan GFC Nieuws vertelt hij echter dat zijn landgenoten, indien financieel stabiel in Suriname, nooit overwogen zouden hebben om de oversteek naar Europa te maken.

Volgens Pinas is Europa voor Surinamers voornamelijk interessant vanwege studie- en werkgerelateerde redenen, evenals voor vakanties, maar hun ware hart blijft verbonden met hun geboorteland.

De criticus betoogt dat migranten vaak een deel van hun identiteit opgeven om geaccepteerd te worden in Nederland, een fenomeen dat niet specifiek is voor Surinamers, maar wereldwijd voorkomt.

Hij benadrukt ook dat het relatief betere klimaat in Suriname, het ontspannen levensritme, en de vrijheid en ruimte bijdragen aan het geluk van de Surinamers.

“Als zij over voldoende financiële middelen zouden beschikken, zouden velen van hen niet aarzelen om terug te keren naar hun geliefde Suriname, waar hun hart en identiteit echt thuis zijn”, weet hij zeker.

ShareTweetSend

Meer berichten

docent leerkracht school leerlin student
Lifestyle

Pinas waarschuwt voor achteruitgang door weigering bevolking om kennis te verbreden

man oog 1
Lifestyle

Zoon uit Paramaribo wil wraak nemen op Nederlandse ex-vriend van zijn moeder

lota pityriasis versicolor
Gezondheid

Waarom lota vooral in Suriname een veelvoorkomend huidprobleem is

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws