• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers sterven vaak nodeloos door extreem lang wachten op ambulance

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
19 January 2022 21:00 - Geüpdatet op 20 January 2022 08:38
in Nieuws
auto ongeluk crash

GFC NIEUWSREDACTIE- Personen in Suriname die acuut medische hulp nodig hebben komen vaak nodeloos te overlijden omdat er te lang moet worden gewacht op de ambulance.

Dinsdagavond was van het lang wachten voor de zoveelste keer weer sprake toen een jongeman aan de Arctonstraat in het noorden van Paramaribo werd aangereden terwijl hij op zijn bromfiets reed.

Het slachtoffer moest bijkans 45 minuten, kermend van de pijn en met een schedelbarstwond, wachten op de komst van een ziekenauto. Hij is met verwondingen overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Paramaribo.

“Er is anno 2022 geen enkel valide argument meer te bedenken om dit goed te praten”.

“Terwijl bij ernstig gewonden elke seconde van cruciaal belang kan zijn, laat men verkeersslachtoffers veertig tot zestig minuten lang kermend van de pijn en met levensgevaarlijke wonden wachten op hulp”, staat in een mededeling van het KIVC die naar GFC Nieuws is gestuurd.

“Er moet na een aanrijding eerst gewacht worden op de komst van de politie, die op haar beurt weer een ambulance laat komen”.

Dit zorgt volgens het KIVC onnodig voor kostbaar tijdverlies dat mensenlevens kan kosten.

“Het is voorts absurd dat de ziekenwagens niet op verschillende locaties in Paramaribo zijn gestationeerd. Als een slachtoffer in Leonsberg hulp nodig heeft, moet de ambulance vanuit het Academisch Ziekenhuis uitrukken”.

Volgens het KIVC zou het veel verstandiger zijn om de ziekenwagens en het personeel op verspreide locaties te stationeren om zo de aanrijtijden significant te verkorten.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSend

Meer berichten

goudopkoop
Suriname

NMA start onderzoek naar kwikuitstoot bij goudopkoopbedrijven

illegale sigaretten
Suriname

Illegale sigaretten en voertuig in beslag genomen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #413255
Suriname

IDB, SBF en NOB bespreken toekomst agrarische sector met LVV

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws