• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers op de Antillen wapenen zich tegen komend orkaanseizoen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 mei 2024 10:30 - Geüpdatet op 21 juli 2024 05:47
in Nieuws, Suriname
wind suriname storm orkaan bomen

Vanaf 1 juni breekt het orkaanseizoen weer aan, wat niet alleen voor veel landen geldt maar ook voor de eilanden van de Antillen waar veel Surinamers woonachtig zijn.

Voor sommige Surinamers op de eilanden is dit een periode van onzekerheid, mede omdat zij vaak nog geen orkaanseizoen hebben meegemaakt.

Een Surinaamse vrouw die recent naar Curaçao verhuisde, deelde haar gevoelens met GFC Nieuws Lifestyle: “Ik woon hier nog maar kort, dus het idee van een orkaanseizoen jaagt me wel wat angst aan, maar ik heb vertrouwen dat het goed komt,” vertelt ze.

Hoewel ze wist wanneer het seizoen zou beginnen, begint de realiteit nu pas echt door te dringen.

Volgens de Nederlandse meteorologische site knmi.nl vinden de meeste tropische stormen en orkanen plaats in augustus, september en oktober.

De lokale bevolking lijkt minder nerveus over het aankomende seizoen, iets wat duidelijk wordt uit sociale media posts. Deze ogenschijnlijke kalmte is waarschijnlijk het resultaat van eerdere seizoenen die vaak zonder ernstige incidenten zijn verlopen.

Orkanen zijn echter onvoorspelbaar, en zelfs als de kans op een directe inslag klein lijkt, kan het weer snel omslaan.

Lokale autoriteiten adviseren daarom zowel inwoners als nieuwkomers om voorzorgsmaatregelen te treffen, zoals het samenstellen van een noodpakket en het maken van een evacuatieplan.

Mis dit niet:

‘Surinamers met Amerikaanse green card moeten spaargeld bij Surinaamse banken melden’

Currie: IOL moet uitgroeien tot moderne en toekomstgerichte lerarenopleiding

Voor de Surinamers op de eilanden is het essentieel om goed geïnformeerd te blijven en zich aan te sluiten bij lokale hulpdiensten, zodat ze goed voorbereid zijn op mogelijke noodgevallen.

ShareTweetSendSend

Blijf op de hoogte

dsb de surinaamsche bank suriname paramaribo
Lifestyle

‘Surinamers met Amerikaanse green card moeten spaargeld bij Surinaamse banken melden’

Modernisering lerarenopleiding en praktijkervaring centraal bij IOL
Suriname

Currie: IOL moet uitgroeien tot moderne en toekomstgerichte lerarenopleiding

Blue Wave versterkt bedrijfsvoering van vijftig lokale ondernemingen
Suriname

Vijftig Surinaamse bedrijven ronden Blue Wave Supplier Development Program succesvol af

palmentuin 1 scaled
Suriname

Palmentuin in Paramaribo krijgt grote opknapbeurt en moet in februari weer open

Lichaam met meerdere verwondingen aangetroffen.
Suriname

Politie Groningen trof manspersoon met verwondingen langs de weg aan, mogelijk misdrijf

Illustratiefoto.
Suriname

Verdachte probeert 56 gram marihuana door te spoelen tijdens politieactie aan Bealaan

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws