• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers op de Antillen wapenen zich tegen komend orkaanseizoen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
31 mei 2024 10:30 - Geüpdatet op 21 juli 2024 05:47
in Nieuws, Suriname
wind suriname storm orkaan bomen

Vanaf 1 juni breekt het orkaanseizoen weer aan, wat niet alleen voor veel landen geldt maar ook voor de eilanden van de Antillen waar veel Surinamers woonachtig zijn.

Voor sommige Surinamers op de eilanden is dit een periode van onzekerheid, mede omdat zij vaak nog geen orkaanseizoen hebben meegemaakt.

Een Surinaamse vrouw die recent naar Curaçao verhuisde, deelde haar gevoelens met GFC Nieuws Lifestyle: “Ik woon hier nog maar kort, dus het idee van een orkaanseizoen jaagt me wel wat angst aan, maar ik heb vertrouwen dat het goed komt,” vertelt ze.

Hoewel ze wist wanneer het seizoen zou beginnen, begint de realiteit nu pas echt door te dringen.

Volgens de Nederlandse meteorologische site knmi.nl vinden de meeste tropische stormen en orkanen plaats in augustus, september en oktober.

De lokale bevolking lijkt minder nerveus over het aankomende seizoen, iets wat duidelijk wordt uit sociale media posts. Deze ogenschijnlijke kalmte is waarschijnlijk het resultaat van eerdere seizoenen die vaak zonder ernstige incidenten zijn verlopen.

Orkanen zijn echter onvoorspelbaar, en zelfs als de kans op een directe inslag klein lijkt, kan het weer snel omslaan.

Lokale autoriteiten adviseren daarom zowel inwoners als nieuwkomers om voorzorgsmaatregelen te treffen, zoals het samenstellen van een noodpakket en het maken van een evacuatieplan.

Voor de Surinamers op de eilanden is het essentieel om goed geïnformeerd te blijven en zich aan te sluiten bij lokale hulpdiensten, zodat ze goed voorbereid zijn op mogelijke noodgevallen.

ShareTweetSend

Meer berichten

Roken nee niet roken
Gezondheid

Geor Hering: de stoere jongens en meisjes zijn degenen die nee zeggen tegen roken en drinken

Stop geweld
Lifestyle

Jaloezie om korte rok loopt uit op geweld in Paramaribo, vrouw geslagen

perceel brand verbranden
Gezondheid

Kans op overgewicht en suikerziekte hoger bij huisvuil verbranden, blijkt uit Zwitserse studie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws