• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers moeten niet rekenen op waarzeggers bij vermissingen van dierbaren

Patricia Wong door Patricia Wong
4 november 2024 02:00
in Column, Lifestyle
bidden vrouw

In tijden van wanhoop, zoals wanneer een geliefde vermist is, is het begrijpelijk dat men elke mogelijke reddingsboei aangrijpt.

Toch is het onbegrijpelijk dat familieleden en vrienden soms hun toevlucht nemen tot zogenaamde waarzeggers.

Deze mensen die zich uitgeven als mediums met bovennatuurlijke vermogens, beweren antwoorden te kunnen geven op de meest persoonlijke en complexe vragen, zoals waar een vermist familielid zich bevindt. En dat alles tegen een stevig prijskaartje.

In Suriname heerst een hardnekkig geloof in bijgeloof en het bovennatuurlijke, wat velen kwetsbaar maakt voor de gladde praatjes van deze charlatans.

Mensen die in een periode van verdriet en verwarring zoeken naar een sprankje hoop, worden maar al te vaak misleid.

Het geld dat zij betalen voor die valse beloften – geld dat veel beter besteed kan worden aan daadwerkelijke zoekacties en ondersteuning van politieonderzoek – vult enkel de zakken van deze ‘zieners’ zonder iets concreets op te leveren.

Want laten we eerlijk zijn: hoe groot is de kans dat een waarzegger écht weet waar iemand zich bevindt? Juist, 999 van de 1000 keer heeft hij of zij het bij het verkeerde eind.

Die ene keer dat het wél ergens op lijkt? Puur toeval. En toch blijven mensen zich vastklampen aan hun ‘hulp’, terwijl er veel effectievere manieren zijn om de zoektocht naar een vermiste persoon voort te zetten.

In plaats van het geloof in waarzeggers en magische antwoorden, zouden ze beter vertrouwen op feiten en actie.

Organiseer zoektochten, schakel de gemeenschap in, werk nauw samen met de politie, en maak gebruik van technologie. Er zijn talloze voorbeelden van vermiste personen die met deze nuchtere, doeltreffende aanpak zijn teruggevonden.

Laten we de verleiding van valse hoop weerstaan en onze energie richten op de zaken die écht het verschil kunnen maken.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ogen
Column

Zussen die op de vuist gingen om gehuwde man weten niet hoe het hoort

zoureena rijger
Column

Witte Surinamers krijgen in Nederland steeds vragen over hun afkomst

paramaribo suriname gebouw
Column

Vakantie in Suriname brengt voor Nederlanders ook ergernis met zich mee

Jehovas getuigen
Lifestyle

Vader wil breken met Jehova’s Getuigen maar zegt bedreigingen te ontvangen

fruit ananas winkel boodschappen
Column

Mooie buitenkant, rotte binnenkant en toch betalen wij de prijs

vrouw woning huis sleutels wonen
Lifestyle

Jongeren in Suriname kijken naar containerwoningen als betaalbaar alternatief

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws