• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers kiezen nog steeds voor goud terwijl betere kansen lonken

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
8 februari 2025 18:00
in Lifestyle, Suriname
Dollars geld USD

Goud. Al eeuwen hét symbool van rijkdom en zekerheid. En ja, goud heeft deze week een all-time high bereikt, dus het is logisch dat veel Surinamers het als een veilige investering zien.

Maar wist je dat er een andere mogelijkheid is die nóg beter kan presteren?

Bitcoin. Misschien heb je ervan gehoord, misschien twijfel je nog. Maar feit is: Bitcoin groeit harder dan goud.

In de afgelopen 5 jaar groeide goud gemiddeld 10% per jaar, terwijl Bitcoin een explosieve 67% per jaar haalde.

Waarom?
Goud wordt nog steeds uit de grond gehaald, dus het aanbod blijft groeien. Bitcoin daarentegen heeft een harde limiet van 21 miljoen stuks – er kunnen nooit meer bijkomen.

Bovendien wordt de creatie van nieuwe Bitcoins om de vier jaar gehalveerd, waardoor de schaarste steeds groter wordt. Minder inflatie, meer waarde op lange termijn.

En aandelen dan?
Grote Amerikaanse techbedrijven lijken goede investeringen, maar zitten vast aan een probleem: de Amerikaanse dollar.

De dollar verliest waarde door inflatie, waardoor bedrijven hun eigen aandelen moeten terugkopen om die waarde vast te houden. Bitcoin heeft dat probleem niet – het is digitaal kapitaal dat niet kan worden bijgedrukt.

Bitcoin en de situatie in Suriname
In Suriname is er nóg een reden om Bitcoin te overwegen. De hypotheekrente ligt vaak boven de 12%! Dat maakt het moeilijker om te sparen en huizenbezit onbetaalbaar.

Terwijl vastgoedprijzen in valuta steeds stijgen, worden huizen in Bitcoin-termen juist goedkoper. Dit geldt ook voor andere goederen en diensten: de koopkracht van Bitcoin groeit sneller dan die van fiatgeld.

Goud blijft een klassieke investering, maar de wereld verandert. Met de digitale economie in volle vaart is het misschien tijd om verder te kijken dan de kluis en de toekomst te omarmen

Disclaimer: Dit artikel is geen financieel advies. Investeren brengt risico’s met zich mee. Doe altijd je eigen onderzoek voordat je financiële beslissingen neemt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

vervuiling goudwinning
Suriname

Bewustwordingsvlucht boven Marowijnerivier legt impact illegale goudwinning bloot

mabas paulus vertrekt
Suriname

Ambassadeur Wendy Paulus-Aminta neemt officieel afscheid van Diplomatiek Korps in Cuba

De speciale bankpas van de overheid de Moni Karta. Foto NII
Suriname

Minister Pokie: Bewijzen rond Moni Karta compleet, vervolging volgt

Politieactie aan de Martin Luther Kingweg bij Domburg waarbij een verdachte werd aangehouden na een opmerkelijke controle.
Suriname

Zwaarbeladen voertuig leidt politie naar verdachte met grote partij kabels bij Domburg

geld euro suriname
Lifestyle

Nieuwe trend: Nederlanders laten familie in Suriname denken dat ze minder geld hebben

geld dollar
Suriname

Berichten over meervoudige inkomsten VHP-DNA-lid zorgen voor discussie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws