• Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Surinamers die dure auto’s rijden in Nederland mogen rekenen op veel kritiek

P. Peterson door P. Peterson
16 juli 2024 13:33
in Lifestyle
auto wagen vrouw

In Nederland worden immense vertoningen van rijkdom minder vaak gewaardeerd. De maatschappij in het land aan de Noordzee hecht over het algemeen meer waarde aan bescheidenheid en gelijkheid.

In tegenstelling tot Suriname, waar dure voertuigen, huizen en andere vertoningen van rijkdom juist aanzien en respect opleveren, kan dit in Nederland soms tot kritiek leiden.

Dat zegt de van GFC Nieuws Lifestyle bekende Surinaams-Nederlandse zakenman, die wekelijks exclusief op GFC zijn inzichten deelt.

“In de Surinaamse, maar ook bijvoorbeeld de Marokkaanse en Turkse cultuur, win je vaak respect met vertoningen van rijkdom,” aldus de entrepreneur.

De vijftiger die uit respect voor zijn privacy niet met zijn naam in het nieuws wil, zegt aan GFC-hoofdredacteur Jennifer Atmo dat je in Nederland juist door ‘normaal’ te doen, meestal meer respect afdwingt.

Bekijk ook:

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

“Het is uiteraard niet de bedoeling om in een roestbak rond te rijden, maar een jonge middenklasse auto volstaat.”

De oprichter van meerdere bedrijven in de Randstad stelt dat mensen in Nederland minder waarde hechten aan materiële zaken, maar meer kijken naar de kwaliteiten van de persoon.

“Mensen die proberen ‘de show’ te stelen met zaken als dure voertuigen, mogen volgens hem vaker, zij het achter hun rug om, op kritiek rekenen en worden minder serieus genomen.”

In Nederland wordt bescheidenheid vaak gezien als een teken van respect en sociale gelijkheid.

Dure auto’s en andere luxueuze vertoningen kunnen juist als opschepperij worden ervaren, wat kan leiden tot negatieve reacties uit de omgeving.

Volgens de zakenman is het belangrijk om je aan te passen aan de heersende cultuur en normen van het land waarin je woont, om zo meer respect en acceptatie te krijgen van de lokale bevolking.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

paramaribo suriname verkeer straat
Lifestyle

‘Riant levende Surinaamse uitkeringstrekkers vaak verraden door jaloerse familie’

casino paramaribo suriname gokken dobbelen
Lifestyle

‘Surinamers die rijk leven van Nederlandse bijstandsuitkering moeten deze terugbetalen’

schaafijs paramaribo suriname
Lifestyle

‘Suriname en Nederland mag je niet met elkaar vergelijken’

vliegtuig reizen
Lifestyle

Leven op Europees niveau in Suriname: de kosten lopen sneller op dan gedacht

Geor Hering vindt dat publieke media in Suriname zorgvuldig moeten omgaan met reclame-uitingen die volgens hem verwachtingen wekken zonder wetenschappelijke onderbouwing. Beeld: AI
Lifestyle

Felle kritiek op astrologiereclames bij STVS: Hering spreekt van misleiding

Waarom zeggen veel Surinamers dat de hitte in Nederland soms zwaarder aanvoelt dan thuis?
Lifestyle

Waarom 32 graden in Nederland anders voelt dan 32 graden in Suriname

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact
  • Word redacteur
  • Colofon

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws