• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamers botsen met diaspora over status en identiteit

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
15 juni 2025 18:00
in Lifestyle, Nederland, Suriname
vlag nederlands

Nederland heeft een reputatie die wereldwijd deuren opent.

De discussie over wie zich ‘echte’ Surinamers mogen noemen laait telkens weer op, vooral wanneer politieke kwesties in Suriname besproken worden.

Op sociale media vliegen de meningen over en weer.

Surinamers in het land zelf vinden vaak dat diaspora, bijvoorbeeld in Nederland, voorzichtig moeten zijn met het geven van kritiek.

Ze zijn immers niet meer dagelijks onderdeel van het leven in Suriname, zo klinkt het.

Toch klinken er ook verzoenende stemmen. R.M., een heer uit de diaspora die niet met volledige naam genoemd wil worden, schrijft aan GFC Nieuws dat het tijd is om te stoppen met het gekibbel.

“Dit gedonder tussen Surinamers hier en daar moet ophouden. Uiteindelijk zijn we één volk,” stelt hij via WhatsApp.

Hij benadrukt dat diaspora in Holland niet moeten doen alsof ze volledig Nederlands zijn. “Uiteindelijk worden ze daar niet als gelijke gezien.”

Tegelijkertijd roept hij Surinamers in Suriname op om inzichten van landgenoten in Europa en Noord-Amerika niet zomaar van tafel te vegen.

Volgens R.M. ligt de kern van het probleem in het gebrek aan echte dialoog. “We praten over elkaar, maar zelden met elkaar. Dat houdt misverstanden en vooroordelen in stand.”

De botsing over status en identiteit is dus niet alleen cultureel, maar vooral een kwestie van wederzijds onbegrip.

En misschien ook van gemiste kansen om samen verder te bouwen aan een gedeelde toekomst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

verkenningsvliegtuig guyana
Suriname

India levert verkenningsvliegtuig aan Guyana tegen achtergrond van regionale spanningen

handboeien arrestatie aangehouden 3
Suriname

Man aangehouden na bedreiging partner met vuurwapen

[Aggregator] Downloaded image for imported item #434427
Suriname

Man vijf dagen vermist, dood aangetroffen in Brokopondo

Update bouw brug over de Corantijn rivier
Buitenland

Guyanese scheepvaartsector wijst voorstel Suriname over vrijstellingen Corantijnrivier af

autobrand
Suriname

Grasbrand verwoest meerdere voertuigen aan Weythingweg

vissersboten 1
Buitenland

Guyana blijft inzetten op dialoog met Suriname over visrechten

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws