• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Surinamer moet zich na 15 jaar in Nederland nog steeds anders voordoen om geaccepteerd te worden

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
10 June 2024 19:30
in Lifestyle, Nederland, Suriname
klm suriname vliegtuig

Na bijna vijftien jaar in Nederland te hebben gewoond heeft een Surinaamse heer besloten dat hij genoeg heeft van het ‘leven als buitenlander’ en is van plan terug te keren naar zijn geboorteland.

Ondanks de financiële voordelen en de sociale zekerheid die hij in Nederland heeft ervaren, voelt hij zich nog steeds een tweederangs burger.

“In Nederland is alles goed geregeld, van infrastructuur tot sociale voorzieningen. Het leven is er zeker niet slecht, maar het voelt niet als thuis,” deelt de veertiger mee in een gesprek via WhatsApp met GFC Nieuws Lifestyle.

Zijn ervaringen van aanpassing in een vreemd land hebben hem ertoe bewogen om zijn toekomstplannen om te gooien.

Hij beschrijft hoe hij zich vaak heeft moeten aanpassen om geaccepteerd te worden. “Je verliest een deel van jezelf als je continu probeert te voldoen aan de verwachtingen van anderen.”

De man die momenteel in Zuid-Holland woont, plant om een perceel te kopen in een rustige buurt in Suriname en daar een eenvoudig leven te leiden op een ‘kostgrondje’.

Hij spreekt open over de innerlijke strijd en het gevoel van niet volledig geaccepteerd worden, tenzij men afstand doet van bepaalde aspecten van de eigen cultuur.

“Het is een feit dat veel Surinamers die naar Europa verhuizen, bewust of onbewust een deel van hun authenticiteit opgeven om in de samenleving geaccepteerd te worden. Ik wil gewoon mezelf kunnen zijn, zonder me anders voor te hoeven doen,” legt hij uit.

ShareTweetSend

Meer berichten

geld euro
Lifestyle

Familie in Paramaribo ontdekt dat Nederlandse schoonzoon niet in ziekenhuis werkt maar in de bijstand zit

vrouw ziek buikpijn liggen hoofdpijn
Gezondheid

Hoe felle zon hoofdpijn en migraine bij vrouwen kan uitlokken

arts dokter ziekenhuis
Lifestyle

Artsen kunnen met gluurbril patiënten in Suriname stiekem filmen

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws