• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname richt zich op glasvezel terwijl satellietinternet de toekomst vormt

P. Peterson door P. Peterson
29 maart 2025 18:00
in Suriname, Technologie
werk kantoor computer

Illustratiefoto

In Suriname zijn verschillende bedrijven druk bezig met het uitrollen van glasvezelinternet. Het staat bekend om zijn stabiliteit, snelheid en betrouwbaarheid.

Grote internationale spelers investeren er zwaar in. Zo wil Meta (het moederbedrijf van Facebook) een onderzeese glasvezelkabel van ruim 40.000 kilometer aanleggen.

Ook in Suriname wordt glasvezel gezien als dé oplossing voor snel internet.

Maar daar wringt het. Want glasvezel aanleggen is duur en omslachtig. Straten moeten bijvoorbeeld open om kabels te trekken. En in dunbevolkte gebieden met weinig gebruikers is het financieel minder rendabel.

Zelfs in Nederland met zijn moderne infrastructuur, is de uitrol nog niet overal klaar. Laat staan in een land als Suriname, waar veel gebieden moeilijk bereikbaar zijn.

En precies daar komt satellietinternet in beeld. Wereldwijd wint het terrein, vooral in afgelegen regio’s.

Met een schotel en modem heb je binnen no-time verbinding, zonder graafwerk of kabels. Handig voor dorpen in het binnenland, boten, of tijdelijke situaties zoals rampenbestrijding.

Natuurlijk heeft het ook nadelen. De snelheid ligt lager dan bij glasvezel en het signaal is gevoeliger voor slecht weer. Maar met nieuwe netwerken zoals Starlink gaat de technologie hard vooruit.

Die maakt gebruik van LEO-satellieten (Low Earth Orbit), die veel dichter bij de aarde draaien en daardoor sneller internet leveren.

In 2020 waren er nog minder dan 3.000 van zulke satellieten. Nu zijn het er al meer dan 7.000. Tegen 2030 zouden dat er vier keer zoveel kunnen zijn.

Starlink wil vanaf 2026 ook Suriname bedienen. Buurland Guyana krijgt de dienst al dit jaar. En in Frans-Guyana is het al live.

Foto ter illustratie.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

natio
Sport

Natio zonder bondscoach en met beperkte inzet diaspora-spelers

simons en rusland ndp en nps coalitie
Suriname

10 maanden Regering Simons-Rusland: VP benadrukt economische voorzichtigheid en stapsgewijze ontwikkeling

[Aggregator] Downloaded image for imported item #438055
Suriname

CARICOM-secretaris-generaal benadrukt noodzaak tot regionale samenwerking tijdens COFCOR-vergadering

Raveen Koelfat tot CCO bij DSB
Suriname

DSB benoemt Raveen Koelfat tot Chief Commercial Officer

[Aggregator] Downloaded image for imported item #438049
Suriname

Minister Bouva pleit voor sterkere internationale profilering van CARICOM tijdens COFCOR-opening

Zwaailicht politie
Suriname

Grote verontwaardiging in samenleving na incident met schoolbuschauffeur

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws