• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname maakt geen stappen vooruit in aanpak van zwerfvuil

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
9 mei 2025 02:00
in Lifestyle, Suriname
afval vuilnis nederlandse ambassade

Overal in bermen, goten en open terreinen ligt afval opgestapeld. Lege flessen, plastic zakken en ander huisvuil ontsieren dagelijks het straatbeeld in Suriname.

Hoewel er al tientallen jaren wordt gesproken over bewustwording en milieuvriendelijk gedrag, lijkt de praktijk nauwelijks te veranderen.

De maatschappelijke houding ten aanzien van zwerfvuil blijft volgens het KIVC zorgwekkend passief.

Het KIVC maakt zich ernstig zorgen over het uitblijven van concrete vooruitgang in de aanpak van het zwerfvuilprobleem in Suriname.

Volgens de organisatie is er binnen grote delen van de bevolking nog steeds een hardnekkige gewoonte om afval achteloos weg te gooien. Van eigen verantwoordelijkheid in de woonomgeving is vaak geen sprake.

Daar komt bij dat de autoriteiten volgens het KIVC weinig structurele maatregelen treffen om een omslag in gedrag te realiseren. Voorlichting en handhaving ontbreekt vrijwel volledig.

“Er is nog een lange weg te gaan,” stelt het KIVC, dat pleit voor een combinatie van educatie, voorbeeldgedrag en consequent optreden.

Volgens de organisatie is het dweilen met de kraan open zolang de mentaliteit niet verandert.

De overheid zou hierin een actievere rol moeten spelen, maar ook scholen en maatschappelijke organisaties kunnen bijdragen aan een schoner Suriname.

Zolang die brede samenwerking en inzet ontbreken, blijft het straatbeeld rommelig en blijft de hoop op een duurzame oplossing ver weg.

De samenleving wordt opgeroepen om het eigen gedrag onder de loep te nemen en niet alleen te wachten op een overheid die vaak zelf ook achterloopt.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ringweg suriname
Suriname

Conflicten op Ringweg door verkeerscriminelen die te hard rijden en rechterbaan claimen

Gezondheidsminister Misiekaba sprak zijn dank uit
Suriname

Renovatie couveuseafdeling Diakonessenhuis krijgt steun van Fernandes Social Foundation

sjommie surinaamse film
Entertainment

Terugkeer van Surinaamse kinderfilm ‘Sjommie’ veroorzaakt golf van nostalgie

Werkgroep 'Van armoede naar welzijn door productieve arbeid'
Suriname

President Simons installeert werkgroep voor duurzame armoedebestrijding

cassave
Suriname

Cassaveproductie bedreigd door agressieve infectie

President Simons benoemt Delano Landvreugd tot voorzitter van het vernieuwde Onderhandelingsorgaan van de Overheid.
Suriname

Delano Landvreugd aangesteld als nieuwe voorzitter van Onderhandelingsorgaan Overheid

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws