• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname legt groene ontwikkelingsstrategie voor op bi-regionaal dialoog in Rome

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
13 oktober 2025 15:29
in Suriname
[Aggregator] Downloaded image for imported item #416048

Op dinsdag 7 oktober heeft een Surinaamse delegatie onder leiding van ambassadeur Miriam Mac Intosh, directeur Buitenlandse Zaken van het ministerie van Buitenlandse Zaken, Internationale Handel en Samenwerking (BIS), deelgenomen aan de twaalfde editie van het bi-regionaal overleg tussen Italië en de landen van Latijns-Amerika en het Caribisch gebied. De bijeenkomst vond plaats in Rome.

Vertegenwoordigers uit meer dan 35 landen en verschillende regionale organisaties bespraken manieren om de samenwerking te versterken. Tijdens twee werksessies stonden het economisch partnerschap voor groei en samenwerking op energiegebied centraal.

Mac Intosh benadrukte in haar bijdrage dat energiezekerheid en veiligheid strategische doelstellingen zijn. Volgens haar moeten landen gezamenlijk werken aan duurzame oplossingen.

Zij kondigde aan dat Suriname bezig is met het afronden van zijn Derde Nationaal Bepaalde Bijdrage (NDC 3.0).

“Dit is niet zomaar een document met doelstellingen; het is een verklaring van onze nationale identiteit – als bolwerk van biodiversiteit, koolstofnegatieve natie en voorvechter van een nieuw, rechtvaardig model voor klimaatactie,” aldus Mac Intosh.

De Surinaamse delegatie wees erop dat de Groene Ontwikkelingsstrategie (GDS) dient als routekaart voor een veerkrachtige, duurzame economie. Deze strategie combineert het benutten van nieuwe offshore energiebronnen met een snelle, onomkeerbare overgang naar een koolstofvrije binnenlandse economie. Dit wordt onder meer bereikt door het verplicht gebruik van de best beschikbare technologie om emissies te beperken en de opbrengsten te investeren in de energietransitie.

Tijdens een werklunch werd ook gesproken over gezamenlijke aanpak van grensoverschrijdende georganiseerde misdaad. Italië zegde toe zijn ervaringen op dit gebied te delen.

De bijeenkomst werd afgesloten met de aanname van een verklaring met 21 afspraken. Daarin wordt de hechte vriendschap tussen Italië en de landen van Latijns-Amerika en het Caribisch gebied bevestigd, gebaseerd op sterke politieke, economische en culturele banden en gedeelde waarden.

De volgende editie van het overleg vindt in 2027 plaats in een land van Latijns-Amerika of het Caribisch gebied.

Dit bericht is afkomstig van gov.sr

ShareTweetSend

Meer berichten

leo brunswijk
Suriname

Leo Brunswijk verwerpt aantijgingen in berichtgeving rond EBS: Het gaat om nepnieuws en karaktermoord

[Aggregator] Downloaded image for imported item #416052
Suriname

Opleiding tot groepsleidster 2025-2026 officieel van start

crypto bitcoin
Suriname

Nieuwe regelgeving voor virtuele activa in aantocht: Centrale Bank vraagt om registratie

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2025 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Nederland
  • Buitenland
  • Lifestyle
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2025 GFC Nieuws