• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname kansloos bij militair conflict met Guyana; ‘Maak geen grappen met dit land’

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
1 december 2024 20:00
in Suriname
surinaams legermuseum

Suriname maakt geen schijn van kans bij een gewapend conflict met buurland Guyana, aldus analist Pinas in gesprek met GFC Nieuws.

Volgens hem moeten critici die oproepen tot een feller optreden tegen Guyana in het grensconflict rondom het betwiste Tigri- grondgebied, rekening houden met de harde realiteit: Suriname heeft een zeer zwakke uitgangspositie.

Op militair gebied is het verschil schrijnend. Guyana beschikt over een veel groter en beter uitgerust leger, met geavanceerde materieel zoals moderne pantservoertuigen, gevechtshelikopters en een sterker bewapende kustwacht.

Het Surinaamse leger daarentegen is klein en heeft verouderde apparatuur, met beperkte middelen voor training en onderhoud. Waar Guyana duizenden actieve militairen inzet, moet Suriname het doen met een fractie daarvan.

Daarnaast heeft Guyana sterke diplomatieke banden met invloedrijke mogendheden zoals de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk.

“Deze landen zijn strategische partners van Guyana, vooral gezien de recente olieontdekkingen die het land economisch steeds belangrijker maken,” legt Pinas uit.

“Suriname kan daar niet tegenop en het is onrealistisch om te denken dat Nederland ons militair of diplomatiek zal bijstaan.”

Hij wijst erop dat de regering-Schoof in Den Haag zich momenteel bezighoudt met binnenlandse en Europese vraagstukken en weinig aandacht heeft voor Surinaamse kwesties.

De objectieve waarnemer geeft aan dat Suriname, in plaats van een confrontatie met Guyana te zoeken, zich beter kan richten op diplomatie en het versterken van de eigen economie en infrastructuur.

“Een conflict kan ons land alleen maar verder verzwakken,” besluit hij.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

gfc nieuws
Suriname

Klanten niet blij met nieuwe kosten Telesur voor oplossen internetstoringen

brunings en UN resident
Suriname

Hoog-niveau overleg over Suriname’s langetermijnontwikkelingsvisie

pesten kind huilen verdrietig geweld mishandeling
Suriname

Overleg DC Wanica Centrum met politie en buurtmanagers over pesten en partybussen

vijen t marowijne
Suriname

Infrastructuur en basisvoorzieningen centraal bij hoorzitting in Marowijne

man ontvoerd
Suriname

Man donderdagavond ontvoerd door vier gemaskerde mannen, broer doet oproep via social media

korps politie suriname kps viribux audax agent
Suriname

Politie vindt verlaten auto en menselijke resten aan Meursweg bij Oud Billiton

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws