• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname kan vis vrijelijk exporteren naar andere landen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
7 maart 2021 15:26
in Nieuws
vissen vis

GFC NIEUWSREDACTIE- In de regio is Suriname een van de weinige landen die hun vis en garnalen vrijelijk kunnen exporteren naar alle delen van de wereld.

Dit is mogelijk vanwege het feit dat een 20-tal lokale verwerkingsbedrijven gecertificeerd zijn door het Viskeuringsinstituut (VKI) doordat zij voldoen aan de internationale kwaliteitsstandaarden. Het proces hiertoe is met de oprichting van het VKI in 2007 gestart, waarmee tegelijk ook de benodigde keuringswetten in orde zijn gebracht.

Het VKI beschikt reeds over het kader en de benodigde keuringsinstrumenten daartoe. Daarnaast wordt in samenwerking met het Natuurtechnisch Instituut NATIN continu kwaliteitsmanagers opgeleid voor kwaliteitsbewaking bij de verwerkingsbedrijven.

Op 3 maart heeft minister Prahlad Sewdien van LVV een training afgesloten middels het uitreiken van certificaten waarbij 18 kwaliteitsmanagers zijn afgeleverd ten behoeve van VKI, LVV en diverse verwerkingsbedrijven.

Vermeldenswaard is dat het VKI financieel gezond is en operationeel gehouden wordt door bijdragen vanuit de private sektor doordat de exporteurs USD. 0,02 per kilo geëxporteerd product afdraagt aan het VKI.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

ramsaran
Suriname

Minister Ramsaran versterkt motivatie binnen Defensie

LGBTQ+vlag
Lifestyle

Surinaamse moeders open voor onderwijs over homoseksualiteit op basisschool

euro geld valuta
Lifestyle

Op deze manieren kunnen rijke Surinamers in Nederland op belasting besparen

Leerkrachten
Suriname

Leerkrachten vragen Simons snel actie te ondernemen tegen achterstallige lonen en onbetaalde overuren

Honorair Consul Joseph Haim Harrosh met minister David Abiamofo
Suriname

Israëlische expertise in waterbeheer biedt kansen voor Suriname

bigi boi rozenstruik
Sport

Advocaatkosten kunnen snel stijgen in de zaak Jairzinho Rozenstruik

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws