• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname kampt met alarmerende stijging van criminaliteit

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
30 oktober 2023 05:21
in Nieuws, Suriname
politie kps crime

Suriname, ooit een van de veiligste Caraïbische landen, ervaart momenteel een zorgwekkende toename van gewelddadige misdaden.

Dagelijkse overvallen, inbraken en gewapende invallen in huizen hebben het land in een crisis gestort. Deze gewelddadige misdaden, die zelfs gezinnen in hun slaap overvallen, duiden op een verslechterende veiligheidssituatie.

Zowel de brutaliteit van de criminelen als het gebruik van vuurwapens nemen toe. Zelfs scholen bieden geen veiligheid meer aan jongeren.

De opvallende toename van de criminaliteit kan deels worden toegeschreven aan economische problemen van de afgelopen vijf jaar, die hebben geleid tot armoede en een stijging in het ganggedrag van jongeren. Dit heeft zelfs geleid tot tragische gevallen waarin jonge artiesten elkaar gewelddadig om het leven brachten.

Hoewel de regering onlangs een veiligheidsplan aankondigde en veiligheidsinstanties proberen de situatie onder controle te krijgen, lijkt er een gebrek aan financiële middelen om de veiligheid te waarborgen, ondanks belastingverhogingen en het afschaffen van subsidies.

Maatregelen zoals roadblocks en verhoogde verkeerscontroles lijken ontoereikend om het veiligheidsgevoel te herstellen. Dit vormt ook een bedreiging voor de plannen om het toerisme in Suriname te ontwikkelen.

Daarom heeft de Nationale Partij Suriname (NPS) besloten een openbare discussieavond te organiseren op 3 november 2023 om 19:00 uur in Grun Dyari.

Het doel van deze bijeenkomst is het genereren van ideeën om de veiligheid in Suriname te herstellen, evenals het aanpakken van het groeiende ganggedrag onder jongeren.

De NPS heeft voormalig korpschef Humphrey Tjin Liep Shie uitgenodigd om de discussie te leiden, bijgestaan door veiligheidsdeskundigen Melvin Linscheer en Jerry Slijngard.

Deze discussie biedt de gemeenschap de kans om actief deel te nemen aan het vinden van oplossingen voor de veiligheidsproblemen in Suriname, omdat het niet alleen een taak is voor de regering en veiligheidsdiensten.

Het succes van deze openbare bijeenkomst zou kunnen bijdragen aan het herstellen van de veiligheid in het land en het bevorderen van duurzame oplossingen voor de toekomst.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Ufo
Lifestyle

Speculaties over buitenaardse wezens na uitspraak Barack Obama leven nauwelijks in Suriname

gregory rusland
Suriname

NPS kiest voor mix van bestuurlijke en zakelijke expertise bij benoemingen in nationale organen

IDB invest en bankensector
Suriname

IDB Invest en Surinaamse Bankiersvereniging lanceren Sustainable Finance Protocol

training undp
Nieuws

Multisectorale aanpak versterkt gezondheidsprogramma’s in Suriname

Andre Misiekaba
Suriname

Onderzoek bij SZF loopt, minister wijst beschuldigingen van persoonlijke belangenverstrengeling resoluut af

vijent marvin blinde vrouw
Suriname

Menselijke aandacht centraal bij bezoek districtscommissaris aan blinde senioren

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws