• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

Suriname is niet uniek in het geven van grond aan inwoners

Ida Thornhill door Ida Thornhill
10 november 2025 00:00
in Lifestyle, Suriname
suriname paramaribo perceel

Illustratiefoto

Het idee bij sommigen dat Suriname uniek zou zijn in het beschikbaar stellen van grond aan inwoners is volgens onderzoek van GFC Nieuws een misvatting.

In werkelijkheid zijn er wereldwijd veel landen waar de overheid stukken land toewijst aan inwoners, soms gratis of tegen een symbolisch bedrag, om wonen, landbouw of ondernemerschap mogelijk te maken.

In Brazilië bijvoorbeeld bestaat het “reforma agrária”-programma, waarbij ongebruikte overheidsgrond wordt verdeeld onder boeren en landloze gezinnen.

Het doel is zowel armoede te bestrijden als de landbouwproductie te stimuleren.

Ook in Zuid-Afrika en Kenia kennen overheden systemen waarin burgers toegang krijgen tot land, vaak om historische ongelijkheid te corrigeren of economische kansen te bieden.

In Aziatische landen zoals India en Vietnam kunnen burgers grond toegewezen krijgen voor landbouw of huisvesting.

Vaak zijn er regels verbonden over het gebruik en onderhoud van het land, maar de kern blijft hetzelfde: de overheid fungeert als facilitator zodat mensen toegang hebben tot grond die zij anders niet zouden krijgen.

Voor Suriname betekent dit dat het land onderdeel is van een internationale trend.

Deskundigen wijzen in gesprek met GFC erop dat succesvolle voorbeelden in andere landen leren dat duidelijke regels, goed toezicht en een systematische verdeling noodzakelijk zijn.

Zo kan het beleid burgers kansen bieden zonder dat er conflicten of misbruik ontstaan.

Het toont dat Suriname geen uitzondering is, maar juist kan leren van internationale ervaringen bij het zorgvuldig toewijzen van grond aan de bevolking.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

stroom licht schakelaar stopcontact
Suriname

Hogere tarieven maar geen stabiele stroomvoorziening in Paramaribo

handboeien arrest aanhouding verdachte 2 gevangeni 3
Suriname

Aanhouding Richano Santokhi zet politieke verhoudingen opnieuw op scherp

airco monteur
Suriname

Aircomonteurs in Suriname boeken hoge inkomsten voor korte klus

vrouw dame
Lifestyle

25-jarige dame in Paramaribo kan geen vrienden maken: ‘het klikt gewoon niet’

afdeling rijbewijzen suriname paramaribo
Nederland

Surinaams Nederlandse vrouw uit felle kritiek op handmatige werkwijze bij afdeling rijbewijzen

Isfahany Nagessersing2
Suriname

Na 21 jaar neemt Isfahany Nagessersing ‘Iesje’ afscheid van Rudisa

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Technologie
  • Sport
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws