• Colofon
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact
Geen resultaat
Bekijk alle
Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
  • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

Suriname heeft wel half miljard USD voor onnodige brug, maar geen geld voor pompgemalen

Jennifer Atmo door Jennifer Atmo
26 juni 2024 22:00
in Suriname
suriname regenval paramaribo overstroming straat onderwater 1

Diverse analisten hebben tegenover GFC Nieuws hun onbegrip geuit over de prioriteiten van de Surinaamse overheid in de afgelopen jaren.

Volgens hen is het onbegrijpelijk dat er 500 miljoen Amerikaanse dollars kan worden geïnvesteerd in de bouw van een peperdure brug over de Corantijnrivier, in een afgelegen gebied van het land, terwijl bij de minste regenbui talrijke straten in de hoofdstad Paramaribo onder water komen te staan mede omdat veel pompgemalen al jaren defect zijn.

Deze overstromingen zorgen voor een enorme ontwrichting van het dagelijks leven van veel inwoners en hebben zeer negatieve gevolgen voor de economie.

Naast de wateroverlast kampen de bewoners van Suriname met andere dringende problemen die volgens de waarnemers veel meer prioriteit zouden moeten krijgen.

Het wegennet is ernstig verwaarloosd, de elektriciteit valt regelmatig uit voor enkele uren of soms zelfs langer en de gezondheidszorg verkeert in een deplorabele staat.

Analist Pinas zegt aan GFC Nieuws dat hij zich niet kan voorstellen dat de regering niet in staat blijkt te zijn om in te zien dat er veel urgentere kwesties zijn die aangepakt dienen te worden.

“Ik kan geen andere woorden hiervoor vinden dan mismanagement. Het is onvoorstelbaar dat men niet eens in staat is om pompgemalen die al jaren defect zijn te vernieuwen,” aldus de waarnemer.

Volgens hem is het hoog tijd dat de overheid haar prioriteiten heroverweegt en zich richt op het verbeteren van de infrastructuur en de basisvoorzieningen die noodzakelijk zijn voor het welzijn van de bevolking en de economische stabiliteit van het land.

ShareTweetSendSend

Meer berichten

Bacterien
Gezondheid

Vrees voor ziekten door groene aanslag op straat in Rainville

[Aggregator] Downloaded image for imported item #437473
Suriname

Voetballegende Edgar Davids brengt beleefdheidsbezoek aan president Jennifer Simons

aswhin adhin verkiezing debat
Nederland

Nederlandse waarnemer prijst visie, intelligentie en uitstraling van DNA- voorzitter Adhin

crime misdaad politie plaats delict moord handboeien arrest aanhouding2
Suriname

Leerkracht zou drugskoekjes aan minderjarige hebben gegeven

koniki anti corruptie seminair
Suriname

Binnenlandse Zaken organiseert anticorruptieseminar voor leidinggevenden

Beveiliger
Lifestyle

Analist kritisch na incident in bankfiliaal: Geen enkel gevaar, toch geweld gebruikt

Nieuws uit Suriname | gfcnieuws.com

© 2026 GFC Nieuws

GFC Nieuws is een toonaangevend Surinaams mediahuis, gevestigd in Paramaribo. Sinds 2010 brengen wij dagelijks betrouwbaar nieuws, actualiteiten en lifestyle-artikelen met focus op Suriname en de Surinaamse gemeenschap wereldwijd. Onze redactie bestaat uit ervaren journalisten en columnisten, actief in zowel Suriname als Nederland.

  • Contact

Sociale media

Geen resultaat
Bekijk alle
  • Voorpagina
  • Suriname
  • Lifestyle
  • Nederland
  • Gezondheid
  • Opinie
    • Column
  • Entertainment
  • Sport
  • Adverteren
  • Contact

© 2026 GFC Nieuws